Reklama

Reklama

Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle na igelicie

Inauguracja Pucharu Świata w sezonie 2022/23 odbędzie się w dniach 5-6 listopada w Wiśle. Po raz pierwszy na igelicie, na co zielone światło miała dać FIS, podał skijumping.pl.

Wcześniejszy start sezonu może oznaczać brak śniegu, ale organizatorzy to przemyśleli. W Wiśle skoczkowie będą więc skakać na specjalnym igelicie (jednak z użyciem lodowych torów najazdowych).

Połączenie lodowych torów najazdowych z lądowaniem na igelicie otwiera przed FIS możliwości wcześniejszego niż dotychczas rozpoczęcia sezonu Pucharu Świata bez konieczności produkcji sztucznego śniegu, które wielokrotnie kończyły się problemami z przygotowaniem skoczni oraz upadkami skoczków.

Skoki narciarskie. Zakopane w Polsce i Iron Mountain w USA

Pierwotnie inauguracja miała odbyć się w Rosji, ale po jej wykluczeniu ze sportowego świata inaugurację przeniesiono do Wisły na obiekt im. Adama Małysza. Kolejne zawody Pucharu Świata w Polsce odbędą się w Zakopanem 14 i 15 stycznia przyszłego roku.

Reklama

W tym sezonie skoki narciarskie powrócą do Stanów Zjednoczonych, do Iron Mountain. Ostatni raz zawody Pucharu Świata na tym obiekcie zostały rozegrane w 2000 roku.

Tak szybki początek sezonu Pucharu Świata wiążę się także z piłkarskimi mistrzostwami świata, które w tym roku odbędą się nietypowo w listopadzie i grudniu w Katarze.

"Musieliśmy zmierzyć się z problemem piłkarskich mistrzostw świata. Dlatego rozpoczniemy sezon bardzo wcześnie, zaś po inauguracji w Wiśle oraz zawodach w Ruce będziemy mieli krótką przerwę" - powiedział Sandro Pertile, dyrektor PŚ.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy