Reklama

Reklama

Historyczne zmiany w skokach narciarskich! Rewolucja rozpocznie się w Polsce

Dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile zabrał głos w sprawie kilku bieżących spraw w świecie skoków narciarskich. Skomentował między innymi rewolucyjne zmiany, jakimi są skoki na igielicie przy użyciu lodowych torów oraz występy kobiet na skoczniach "mamucich".

Już kilka dni temu portal Skijumping.pl poinformował, że działacze FIS dali zielone światło, by w sezonie zimowym skoczkowie rywalizowali na specjalnym igielicie, leczy przy użyciu lodowych torów najazdowych.

Taki zabieg pozwoli na wcześniejszą inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich przy jednoczesnym wykluczeniu obaw związanych z aurą. Do tej pory organizatorzy często musieli wytwarzać sztuczny śnieg, co prowokowało liczne problemy.

Reklama

Skoki narciarskie. Dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile skomentował rewolucyjne zmiany

Tegoroczne zmagania w PŚ zostaną zainagurowane w Wiśle w dniach 5-6 listopada. To w Polsce rozpocznie się więc rewolucyjna zmiana w świecie skoków narciarskich. Kolejną nowość stanowić będą zawody w lotach narciarskich kobiet.

- Przed nami przynajmniej dwie ekscytujące zmiany. Po pierwsze, pierwszy raz w historii zezwolimy na rywalizację kobiet w lotach narciarskich. To ogromny krok dla naszej dyscypliny sportowej. Po drugie, chcielibyśmy wdrożyć zupełnie nową koncepcję. Kalendarz na najbliższą zimę to ruch w stronę przyszłości skoków narciarskich. Premierowe zawody zimowe w sezonie 2022/23 odbędą się na lodowych torach i igielicie pierwszy raz w historii. To niezwykle klarowna wiadomość dla świata, że skoki narciarskie mogą być uprawiane przez cały rok - skomentował nadchodzącą rewolucję dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich Sandro Pertile, cytowany przez portal fis-ski.com.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy