Reklama

Reklama

Groźna sytuacja w Willingen. Skoczkini upadła prosto na twarz

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w czasie zawodów kobiecego PŚ w Willingen. Reprezentantka gospodarzy Selina Freitag podczas swojej próby upadła i uderzyła dość mocno twarzą o zeskok. Potem kuliła się z bólu na śniegu, ale wygląda na to, że - na szczęście - nie doznała poważniejszych obrażeń.

Dziś w Willingen o godz. 13.00 na skoczni HS-147 - pomimo wcześniejszych trudnych warunków wietrznych - wystartował konkurs PŚ pań. Jedna z zawodniczek, Niemka Selina Freitag (siostra skoczka Richarda Freitaga), nie zapamięta jednak dobrze tych zawodów - w trakcie swojej próby zaliczyła bowiem bardzo groźny upadek.

PŚ w Willingen. Selina Freitag mocno uderzyła o ziemię

Jego przyczyną był fakt, że w końcowej fazie lotu - w zasadzie już przy lądowaniu - tyły obu nart Freitag zderzyły się ze sobą. Przy sporej prędkości zawodniczki mogło to oznaczać tylko jedno - mocne uderzenie w ziemię, przed którym nie sposób się wybronić.

Skoczkini do tego bardzo niefortunnie upadła do przodu, uderzając twarzą w zeskok. Przez dłuższą chwilę leżała skulona, odczuwając niewątpliwie bardzo mocny ból.

Jak jednak informują niemieckie media, wypadek - choć wyglądał na bardzo niebezpieczny - to ostatecznie nie przyniósł Freitag poważnych obrażeń. "Fokus" podkreślił, że Niemka opuściła skocznię samodzielnie, dając sygnały, że wszystko jest z nią dobrze. Telewizja ARD z kolei podaje, że doznała kilku otarć i znajduje się pod profesjonalną opieką medyczną w szpitalu.

Reklama

PŚ w Willingen. Kramer zwyciężczynią, panowie zaczną zmagania o 16.00

Rywalizację pań wygrała ostatecznie Austriaczka Marita Kramer. Konkurs zakończył się na jednej serii.

O godz. 16.00 w Willingen powinny wystartować zawody panów - na liście startowej figuruje pięciu Polaków: Stefan Hula, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy