Reklama

Reklama

Gregor Schlierenzauer zawiesił karierę

Zaskakująca decyzja Gregora Schlierenzauera. Słynny austriacki skoczek narciarski postanowił zawiesić karierę na czas nieokreślony, a na pewno do końca sezonu.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

Utytułowany Schlierenzauer fatalnie spisywał się w bieżącym sezonie, nie mogąc odnaleźć wysokiej formy. W dniu 26. urodzin poinformował, że zawiesza karierę.

"Rozczarowanie po skokach na Bergisel w Innsbrucku schłodziło ochotę do dalszych występów" - napisał Schlierenzauer na swoim blogu.

"Po dziesięciu latach pragnę zrobić przerwę od zawodowego sportu na czas nieokreślony i przestać być w centrum uwagi" - dodał.

"Na pewno powrócę, a słowa 'rezygnuję' świadomie nie użyłem - podkreślił Austriak.

Kiepsko spisujący się Schlierenzauer wycofał się z zawodów w trakcie Turnieju Czterech Skoczni, a teraz postanowił się zrezygnować z rywalizacji co najmniej do końca sezonu.

Austriak zwyciężał w TCS w 2012 i 2013 roku, a w zakończonej w środę imprezie, po trzech konkursach zajmował 31. miejsce.

W karierze zwyciężył 53 razy w zawodach PŚ, ale ostatni raz 6 grudnia 2014. W całym cyklu triumfował dwukrotnie: w sezonach 2008/2009 oraz 2012/2013. Trzykrotnie był drugi.

Indywidualnie na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku wywalczył dwa brązowe medale, a z drużyną złoto i srebro.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje