Reklama

Reklama

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę skoczka narciarskiego

Gregor Schlierenzauer zdecydował się zakończyć karierę sportową! Austriak jest rekordzistą pod względem wygranych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Po długich dyskusjach ze swoim doradcą i trenerem Wernerem Schusterem, Schlierenzauer po 15 latach występów w Pucharze Świata, zdecydował się zakończyć karierę - informuje austriacki portal Krone.at.

Być może Austriak chciałby podjąć jeszcze próbę rywalizacji w nadchodzącym sezonie, ale wciąż doskwierała mu kontuzja kolana, której nabawił się w lutym podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę

Schlierenzauer jest rekordzistą pod względem wygranych konkursów Pucharu Świata, mając na koncie 53 zwycięstwa. Dwukrotnie wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata i dwukrotnie triumfował w Turnieju Czterech Skoczni.

31-latek jest drużynowym mistrzem olimpijskim z Vancouver oraz sześciokrotnym mistrzem świata - z czego pięciokrotnie w drużynie. 

Reklama

Pierwszą Kryształową Kulę Schlierenzauer wygrał w 2009 roku, już jako 19-latek. Ponownie triumfował w Pucharze Świata cztery lata później. 

Swój pierwszy konkurs Pucharu Świata Schlierenzauer wygrał już jako 16-latek w norweskim Lillehammer, a miało to miejsce 3 grudnia 2006 roku. W ostatnich latach prezentował słabszą dyspozycję. Po raz ostatni w PŚ wygrał także w Lillehammer - 6 grudnia 2014 roku.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje