Reklama

Reklama

GP w skokach: w Hakubie bez zawodników kadry A

W środę do japońskiej Hakuby odlecieli polscy skoczkowie, którzy w nadchodzący weekend wystartują w konkursach Letniej Grand Prix. W ekipie nie ma zawodników kadry A prowadzonej przez Łukasza Kruczka.

W Hakubie w dniach 23-24 sierpnia o pucharowe punkty będą walczyli zawodnicy kadry B trenera Macieja Maciusiaka. W zespole znaleźli się Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun i Stefan Hula.

W klasyfikacji generalnej po trzech konkursach liderami są Norweg Andreas Stjernen i Słoweniec Peter Prevc. Obaj mają po 168 pkt. Piotr Żyła jest trzeci, zdobył o cztery punkty mniej. Dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi Kamil Stoch zajmuje szóstą pozycję, mając 110 pkt.

Reklama

Zawody będą ponownie rozgrywane według starych zasad, zrezygnowano z podziału na grupy i zaliczania do klasyfikacji konkursu punktów wywalczonych w kwalifikacjach.

Na wstępnej liście startowej jest 48 zawodników, nie ma wśród nich praktycznie nikogo ze światowej czołówki. W tej sytuacji organizatorzy być może zrezygnują z kwalifikacji i do pierwszej serii dopuszczą wszystkich zgłoszonych.

Program konkursów w Hakubie:

22 sierpnia (piątek):

10.00 - oficjalny trening

23 sierpnia (sobota):

10.30 - seria próbna

11.30 - 1. seria konkursowa

24 sierpnia (niedziela):

2.00 - seria próbna

3.00 - 1. seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje