Głos oburzenia w Norwegii. Chodzi o inaugurację sezonu w Wiśle

Johann Andre Forfang skomentował pomysł skoków zimowych na igielicie
Johann Andre Forfang skomentował pomysł skoków zimowych na igielicieAndrzej Iwanczuk /ReporterGetty Images
Skoki. Apoloniusz Tajner dla Interii: Thurnbichler już jest wykończony. WideoZbigniew CzyżINTERIA.TV

Johann Forfang potępił skoki na igielicie zimą

To stare, dobre uczucie jeszcze z dzieciństwa. Kiedy wychodziło się w góry, spadł już pierwszy śnieg, wtedy można było zaczynać. To coś wyjątkowego i naprawdę będę za tym tęsknił. Ta zimowa aura. Teraz wygląda to tak, jakbyś czuł się prawie gotowy do sezonu, ale jednak nie do końca
- wyznał w rozmowie z "Nettavisen".
Myślę, że musimy podejść do tego z otwartym umysłem. Jesteśmy jedynym sportem zimowych, który może pozwolić sobie na taką elastyczność. Moim zdaniem będzie to dla nas ogromną zaletą w przyszłości. (...) Kwestie techniczne w naszym sporcie nie ulegają zmianie, to tylko inna nawierzchnia. To jak tenis. Zawodnicy grają na różnych nawierzchniach, ale zawsze są to te same zagrania techniczne
- wytłumaczył Pertile dla norweskiego portalu "Nettavisen".

Liderzy Norwegów mają inne zdanie

Lądowanie na plastikowej nawierzchni zamiast na wyboistym śniegu brzmi naprawdę dobrze. Myślę, że nie zaszkodzi zobaczyć, jak to zostanie odebrane przez kibiców
- przyznał Granerud.

Zobacz również:

Halvor Egner Granerud
Halvor Egner GranerudAFP
Marius Lindvik
Marius LindvikGEIR OLSENAFP
Johann Andre Forfang
Johann Andre ForfangBjorn Reichert/NordicFocus / ContributorGetty Images
Sandro Pertile
Sandro Pertile Andrzej IwanczukReporter