Reklama

Reklama

Freund przed Stochem u bukmacherów. Rusza Puchar Świata w skokach

Kamil Stoch nie jest głównym faworytem londyńskich bukmacherów do ponownego triumfu w Pucharze Świata w skokach. Wyżej stoją akcje Niemca Severina Freunda. Już dziś kwalifikacje do pierwszych zawodów w niemieckim Klingenthal.

Kamil Stoch obroni Puchar Świata? Dyskutuj na forum!

Za każdego funta postawionego na Freunda, trzeciego zawodnika ostatniego cyklu PŚ, który wygrał pięć konkursów, w przypadku jego zwycięstwa można otrzymać cztery.

Natomiast kurs na polskiego skoczka wynosi 4,5:1. Trzecim w kolejności kandydatem do triumfu w PŚ jest Słoweniec Peter Prevc - 5:1.

Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują: Austriak Gregor Schlierenzauer - 7,5:1, Norweg Anders Bardal - 8:1 oraz japoński weteran Noriaki Kasai - 15:1.

Reklama

Na 15. pozycji w rankingu bukmacherów plasuje się Piotr Żyła. W przypadku zwycięstwa zawodnika ze Szczyrku w rywalizacji o pucharowe trofeum za każdego postawionego funta można odebrać 101.

Zimowy sezon skoków narciarskich zainaugurowany zostanie w piątek wieczorem kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego w niemieckim Klingenthal.

Na starcie, oprócz Stocha i Żyły, z Polaków staną jeszcze: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Bartłomiej Kłusek i Stefan Hula.

Kwalifikacje na Vogtland Arena mają się rozpocząć o godz. 18. Wcześniej organizatorzy zaplanowali dwie serie treningowe. W sobotę odbędą się zawody drużynowe.

Program zawodów:

piątek   - 21 listopada

15.30    - trening oficjalny (po dwa skoki)

18.00    - kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego

sobota   - 22 listopada - konkurs drużynowy

14.45    - seria próbna

16.00    - pierwsza kolejka

17.15    - seria finałowa

niedziela - 23 listopada

10.15    - seria próbna

11.30    - pierwsza kolejka

12.45    - seria finałowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL