Reklama

Reklama

FIS robi krok w tył, kontrowersyjny konkurs wycofany

Spore kontrowersje wywołało wprowadzenie do turnieju Raw Air rywalizacji mikstów, która miałaby być zaliczana do końcowej klasyfikacji imprezy. Wielu skoczków straciłoby w ten sposób szansę na walkę o triumf, bowiem nie mają w kadrze zawodniczek na odpowiednim poziomie. Na szczęście władze FIS postanowiły zrobić krok w tył.

Rywalizacja w cyklu Raw Air z roku na rok staje się coraz bardziej prestiżowa, a przede wszystkim coraz bardziej opłacalna. Premier w skandynawskiej imprezie są spore i skoczkowie traktują ten występy bardzo poważnie. Dlatego decyzja o włączeniu konkursu mikstów do rywalizacji wywołała spore kontrowersje.

Wszystko przez to, że wielu świetnych skoczków, w tym również Polacy, nie ma w reprezentacji zawodniczek na odpowiednim poziomie. Podobnie jak w naszym kraju, w innych państwach żeńskie skoki dopiero się rozwijają i najlepsze skoczkinie odbiegają dość wyraźnie od reszty stawki. Dlatego taki konkurs mógłby wypaczyć całą rywalizację i odebrać niektórym zawodnikom szansę walki o końcowy triumf.

Wydaje się, że te argumenty trafiły do działaczy FIS, którzy postanowili zrobić krok w tył. Konkurs mikstów co prawda pozostał w kalendarzu, ale jego wyniki nie będą wliczane do punktacji RAW Air. Tym samym fani będą mogli podziwiać rywalizację drużyn mieszanych, a żaden ze skoczków nie zostanie pozbawiony szans na końcowy triumf.

KK

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | Raw Air

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje