Reklama

Reklama

Fatalna wiadomość z ekipy polskich skoczków. Kubacki i Wąsek nie wystąpią w Zakopanem

Dawid Kubacki i Paweł Wąsek nie wystąpią podczas zmagań w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Obaj otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, o czym poinformował Polski Związek Narciarski.

- Dawid Kubacki i Paweł Wąsek otrzymali pozytywny wynik testu na Covid-19 i nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi powalczy 10 reprezentantów Polski - czytamy o oświadczeniu PZN opublikowanym na Twitterze.

Skoki narciarskie: PŚ w Zakopanem. Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Kamil Stoch nie wystąpią na Wielkiej Krokwi

W Zakopanem nie wystąpi także kontuzjowany Kamil Stoch, który w ostatnim czasie pracował indywidualnie, co stanowi ogromny cios dla naszej kadry.

Oznacza to, że na Wielkiej Krokwi pojawią się: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Stefan Hula oraz powołany w miejsce Kamila Stocha Jan Habdas.

Reklama

W najbliższy weekend w Zakopanem zostaną zorganizowane dwa konkursy. W sobotę o 16.00 odbędą się zawody drużynowe, a w niedzielę o tej samej porze konkurs indywidualny.

Czytaj także:

Skoki narciarskie. Kiedy Kamil Stoch wróci na skocznię? Doktor Aleksander Winiarski dla Interii

Prognoza pogody przed Pucharem Świata w Zakopanem

Skoki narciarskie. Profesor Żołądź dla Interii: Nie wierzę, że do igrzysk uda się odbudować mistrzowską formę u wszystkich 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje