Reklama

Reklama

Dziś mistrzostwa Polski w skokach narciarskich

Dzisiaj poznamy nowego mistrza Polski w skokach narciarskich. Dwudniowe mistrzostwa kraju odbędą się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Krajowa rywalizacja jest dla skoczków podsumowaniem sezonu. W niedzielę w słoweńskiej Planicy zakończyły się zmagania w Pucharze Świata.

W Zakopanem wciąż nie brakuje śniegu, a zawody zapowiadają się bardzo ciekawie.

Skoczkowie pojawią się na Wielkiej Krokwi we wtorek o godzinie 14 podczas wolnego treningu. Godzinę później rozpocznie się seria próbna, a o 16 wystartuje rywalizacja w konkursie indywidualnym MP (transmisja w TVP Sport).

Dzień później odbędą się zawody drużynowe, które zaplanowano w godzinach porannych - seria próbna rozpocznie się o godzinie 10, a pierwsza seria konkursu drużynowego odbędzie się o 11.

Reklama

Wywalczonego w grudniu ubiegłego roku w Wiśle tytułu mistrza kraju broni Piotr Żyła (WSS Wisła w Wiśle). Kontuzjowany Kamil Stoch nie startował w tamtych zawodach.

Drużynowo o mistrzostwo Polski po raz ostatni rywalizowano przed rokiem w Wiśle. Wówczas triumfował AZS Zakopane: bracia Jakub Kot i Maciej Kot oraz Krzysztof Miętus i Grzegorz Miętus.

Organizatorzy mistrzostw w Zakopanem nie będą prowadzić sprzedaży biletów na te zawody, jednak Centralny Ośrodek Sportu pobiera opłatę za zwiedzanie skoczni w wysokości 5 zł (jest to standardowa cena zwiedzania tego obiektu) - informuje PZN.

Program mistrzostw Polski:

wtorek

14:00 - trening wolny HS-134 - konkurs indywidualny

15:00 - seria próbna HS-134 - konkurs indywidualny

16:00 - 1. seria konkursowa HS-134 - konkurs indywidualny

Seria finałowa 20 minut po zakończeniu 1. serii konkursowej

środa

10:00 - seria próbna HS-134 - konkurs drużynowy

11:00 - 1. seria konkursowa HS-134 - konkurs drużynowy

Seria finałowa 20 minut po zakończeniu 1. serii konkursowej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje