Reklama

Reklama

Dyrektor Pucharu Świata o rewolucji w skokach. To sport czterosezonowy

Międzynarodowa Federacja Narciarska przed kolejną zimą przygotowuje kilka rewolucyjnych pomysłów, które znów wpłyną na obraz skoków narciarskich. Inauguracja Pucharu Świata na igelicie to tylko jedna z nowości. "Zawsze chcemy rozwijać nasz sport" – zaznaczył Sandro Pertile.

Kilka dni temu stało się jasne, że sezon Pucharu Świata 2022/2023 nie rozpocznie się na śniegu. Innowacyjny pomysł wzbudził spore kontrowersje, ale ma między innymi pomóc uniknąć problemów z produkcją sztucznego śniegu przy wysokich temperaturach.

Dyrektor Pucharu Świata w wywiadzie zamieszczonym na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej opowiedział między innymi o nowościach, jakie czekają dyscyplinę w nadchodzących miesiącach.

"Będziemy pracować w wielu obszarach. Jednym z nich jest sprzęt, ponieważ chcemy wszystkim zaprezentować uczciwy sport. Obecnie bardzo ciężko pracujemy nad przygotowaniem precyzyjnych reguł i systemu kontroli, który będzie bardziej przejrzysty w przyszłości" - powiedział włoski działacz sportowy.

Reklama

Loty kobiet i inauguracja na igelicie

Pertile stwierdził, że standardy już są wysokie. Teraz trzeba dążyć do dalszego rozwoju skoków. Odniósł się choćby do lotów narciarskich kobiet.

Czytaj też: Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle na igelicie 

"Pierwszy raz w historii zezwolimy na zawody lotów dla kobiet. To ogromny krok dla naszego sportu" - stwierdził 53-latek.

Dyrektor PŚ dodał też, że ważnym krokiem jest rozpoczęcie sezonu na igelicie.

"Wysyła to bardzo jasny komunikat do świata, że skoki narciarskie są zrównoważone i mogą być sportem czterosezonowym przez cały rok" - zauważył Sandro Pertile.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy