Reklama

Reklama

Drużynowy konkurs Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi

W piątek o godz. 17 ma się rozpocząć drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wcześniej odbędą się treningi, które planowane były na czwartek, ale z powodu zbyt silnego wiatru zostały odwołane.

Zakopane to kolejny przystanek w programie pucharowych zmagań. Od 2002 roku ma stałe miejsce w kalendarzu tego cyklu.

Tym razem władze światowej federacji zdecydowały, że pierwszego dnia zmagań pod Tatrami rozegrane zostaną zawody drużynowe.

W sezonie 2012/13 rozegrano dotychczas dwa takie konkursy. Pierwszy, z udziałem zespołów mieszanych - dwóch mężczyzn i dwie kobiety - odbył się 23 listopada na inaugurację w Lillehammer. Polska nie startowała, a zwyciężyła ekipa Norwegii, przed Japonią i Włochami.

Drugi konkurs drużynowy odbył się 30 listopada w fińskim Kuusamo. Wygrali Niemcy, drugie miejsce zajęli Austriacy, a trzecie Słoweńcy. Polacy uplasowali się na ostatniej, 11. pozycji i nie awansowali do drugiej serii.

Reklama

Po słabym początku sezonu, obecnie podopieczni trenera Łukasza Kruczka skaczą znacznie lepiej.

W Pucharze Narodów zajmują obecnie szóstą lokatę, z nieznaczną stratą do Japończyków. Prowadzą Austriacy. Indywidualnie Kamil Stoch jest ósmy, a Maciej Kot 19. Prowadzi Austriak Gregor Schlierenzauer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje