Reklama

Reklama

Dramat Piotra Żyły! Kolejny pozytywny PCR!

Sytuacja Piotra Żyły staje się coraz bardziej dramatyczna. Jak nam powiedział lekarz kadry skoczków Aleksander Winiarski, Żyła dostał pozytywny wynik wykonywanego wczoraj badania PCR. To przekreśla jego szanse na występ w Pucharze Świata w Willingen.

Piotr Żyła pierwszy pozytywny test na COVID-19 otrzymał w czwartek 20 stycznia. Z tego powodu stracił treningi kadry olimpijskiej skoczków na Wielkiej Krokwi. 

Prezes Tajner miał nadzieję

Jeszcze w niedzielę, w programie "Polskie skocznie" na antenie Polsatu Sport, prezes PZN-u Apoloniusz Tajner łudził się,że test Żyły będzie negatywny.

Reklama

- Nieoficjalnie wiemy, że taki otrzymał. Czekamy jeszcze na potwierdzenie badania PCR, jakie zrobimy w poniedziałek - mówił prezes.

Winiarski: Niestety, Żyła otrzymał wynik pozytywny

- Niestety, Piotrek otrzymał pozytywny wynik badania na COVID-19. To przekreśla jego szanse na start w Pucharze Świata w Willingen  - powiedział Interii doktor Winiarski.

Według lekarza kadry, "Wewiór" musi spędzić kolejne dwa-trzy dni na kwarantannie.

- Później zrobimy następny test PCR. Jeśli będzie negatywny, to wykonamy powtórne badania PCR. Dwa wyniki ujemne pozwolą Piotrowi na wyjazd do Pekinu - precyzuje Winiarski.

W ten sposób trwa wyścig z czasem Żyły. Istnieje ryzyko, że nasz najlepszy w tej chwili skoczek nie zdąży na konkurs olimpijski na skoczni normalnej, który zaplanowano na 6 lutego.

"Wewiór" musi uzyskać dwa negatywne wyniki testu PCR, by móc odlecieć do Chin. Jeśli zaplanowany na piątek test da wynik negatywny, podobnie jak kolejny nazajutrz, Piotr będzie mógł odlecieć na igrzyska z kadrą skoczków 31 stycznia, z Frankfurtu nad Menem. Na to są jednak małe szanse. Tym bardziej, że - jak informuje Interię dr Winiarski - konieczne będą dwa dni kwarantanny i dopiero po nich następne testy. Dlatego Żyła musi zdrowieć, by załapać się na ostatni lot do Chin 2 lutego, prezydenckim samolotem.

Fakty są takie, że od drugiego negatywnego testu PCR musi minąć osiem dni, by FIS dopuściła Żyłę do skakania na igrzyskach.

Czytaj też: Ojciec Kamila Stocha: Strasznie mi z tego powodu przykro

Czytaj też: Maciej Maciusiak: To nie może dłużej tak wyglądać 

Terminarz zawodów w skokach narciarskich na IO w Pekinie:

Sobota, 5 lutego
7:20 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego mężczyzn na skoczni normalnej
11:45 - konkurs kobiety na skoczni normalnej

Niedziela, 6 lutego
12:00 - konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej

Poniedziałek, 7 lutego
12:45 - konkurs drużyn mieszanych na skoczni normalnej

Piątek, 11 lutego
12:00 - kwalifikacje mężczyzn do konkursu indywidualnego na skoczni dużej

Sobota, 12 lutego
12:00 - konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej

Poniedziałek, 14 lutego
12:00 - konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej

Michał Białoński, Interia

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy