Reklama

Reklama

Dodatkowe konkursy Pucharu Świata w Zakopanem? "Takie rozmowy już się rozpoczęły"

Według informacji dziennikarza "TVP Sport", Filipa Czyszanowskiego możliwe jest przeprowadzenie w Zakopanem dodatkowych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Byłyby one alternatywą dla zmagań w Sapporo, które z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Japonii zagrożone są odwołaniem.

Dwa konkursy Pucharu Świata w Zakopanem zostały zaplanowane w tym sezonie na 15 i 16 stycznia (odpowiednio konkurs drużynowy i indywidualny). Wygląda jednak na to, że zmagania skoczków na Podhalu mogą potrwać znacznie dłużej.

Puchar Świata w Zakopanem... dwukrotnie? Trwają rozmowy

Jak bowiem informuje dziennikarz Filip Czyszanowski istnieje możliwość, że PŚ w Zakopanem zagości także w dniach 21-23 stycznia - a więc w okresie, w którym miała odbyć się rywalizacja w Sapporo. Odpowiednie rozmowy między Polskim Związkiem Narciarskim i Międzynarodową Federacją Narciarską miały się już rozpocząć.

Puchar Świata w skokach narciarskich. Zawody w Sapporo zagrożone przez COVID-19

Skąd taka nagła zmiana w terminarzu? Konkurs w Sapporo jest zagrożony z powodu skomplikowanej sytuacji pandemicznej w Japonii - "Kraj Kwitnącej Wiśni" zmaga się z kolejną falą zachorowań na COVID-19.

Sytuacja niebawem może się zaognić, bo zaledwie przed kilkoma dniami japońskie media - takie jak agencja prasowa Kyodo czy "The Japan Times" donosiły o pierwszych zachorowaniach wywołanych przez nowy wariant koronawirusa - Omikron.

Tokio wprowadza więc nowe obostrzenia sanitarne - nawet bez nich jednak zawody na wyspie Hokkaido byłyby mocno kłopotliwe, zarówno dla organizatorów, jak i sportowców przybyłych z innych krajów. W takich okolicznościach oczywiste jest więc, że FIS będzie szukać "planu B".

Reklama

Puchar Świata w Rasnov? To opcja zapasowa

Gdyby jednak to nie Zakopane, a Rasnov okazał się "gospodarzem zastępczym", to mielibyśmy do czynienia z wielkim powrotem Pucharu Świata do Rumunii po niemal dokładnie 11 miesiącach. W sezonie 2020/2021 dwa konkursy odbyły się w Rasnov w dniach 19-20 lutego 2021 r.

Pierwszy z nich - indywidualny - okazał się całkiem udany dla Kamila Stocha, który zajął wówczas drugie miejsce. Lepszy był jedynie Japończyk Ryoyu Kobayashi.

TC / PaCzeReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje