Reklama

Reklama

Dawid Kubacki zabrał głos po słabych występach w Niżnym Tagile. "Walczymy dalej"

Fatalne wieści dla polskich skoczków. Nie dość, że nie zaprezentowali się zbyt dobrze podczas konkursów w rosyjskim Niżnym Tagile, to jeszcze jeden z kadrowiczów otrzymał pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Nowy sezon Pucharu Świata nie zaczął się zatem zbyt dobrze, ale Dawid Kubacki nie traci nadziei na poprawę okoliczności. Dał temu wyraz w najnowszym wpisie na Instagramie, który spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony kibiców. Widać, że ci nadal wierzą w skoczków.

To nie był udany start nowego sezonu Pucharu Świata dla kadry polskich skoczków. W konkursach w Niżnym Tagile nie osiągnęli zadowalających rezultatów. W niedzielnych zawodach tylko dwóch Polaków znalazło się w serii finałowej. I wcale nie byli to liderzy zespołu, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, a Piotr Żyła i Andrzej Stękała. Pierwszy z nich zajął ostatecznie 16. miejsce, a drugi uplasował się na 30. lokacie.

Jednak słaba forma to tylko jeden z problemów naszych skoczków. Drugim, bardzo poważnym, są kłopoty zdrowotne Klemensa Murańki. Jeszcze przed kwalifikacjami do zawodów otrzymał on pozytywny wynik testu na koronawirusa. Później próbki wysłano do trzech różnych laboratoriów. Wszystkie potwierdziły, że 27-latek jest zakażony COVID-19. Pozostali kadrowicze uzyskali negatywne wyniki, lecz sytuacja była napięta.

Reklama

Dawid Kubacki nie traci optymizmu

Zapewne nieco więcej po sobie spodziewał się Dawid Kubacki. Nie zaprezentował się w Rosji z najlepszej strony. Natomiast stara się nie tracić optymizmu, czego dał wyraz w najnowszym wpisie na Instagramie.

Jego słowa spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony kibiców. Ci wyrazili swoje wsparcie i życzyli powodzenia w kolejnych zawodach. "Będzie tylko lepiej", "Prawdziwych skoczków poznaje się nie po tym jak zaczynają sezon ale jak go kończą", "Panie Dawidzie, uszy do góry! Jest w Was mega moc!" - piszą.

KLEMENS MURAŃKA ZABRAŁ GŁOS PO OTRZYMANIU POZYTYWNEGO TESTU NA COVID-19. WYMOWNE ZDJĘCIE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama