Reklama

Reklama

Dawid Kubacki wygrał Letnią Grand Prix w Wiśle

Dawid Kubacki skokami na 130 i 133 m wygrał zawody Letniej Grand Prix w Wiśle-Malince. Drugie miejsce ze stratą 4,9 pkt zajął Piotr Żyła. Trzeci był Norweg Kenneth Gangnes. Piąty był Kamil Stoch.

Siódme miejsce zajął Bartłomiej Kłusek, 12. był Maciej Kot, 17. - Klemens Murańka, 22. - Stefan Hula, a 39. - Jan Ziobro.

Dzień wcześniej Polacy zdecydowanie wygrali konkurs drużynowy w Wiśle.

"Biało-czerwoni" znakomicie spisywali się od początku konkursu. Liderem po pierwszej serii był Dawid Kubacki, który skoczył 130 m.

Dwa i pół metra bliżej lądował drugi na półmetku Norweg Kenneth Gangnes, a trzeci był Kamil Stoch (128,5 m).

Reklama

Kolejne miejsca zajmowali: Piotr Żyła (126,5 m) i Bartłomiej Kłusek (127,5 m).

W drugiej dziesiątce plasowali się Maciej Kot i Klemens Murańka. Do serii finałowej awansował jeszcze Stefan Hula. 30. po pierwszej serii był słynny Słoweniec Peter Prevc.

Do decydującej rozgrywki nie załapał się 39. Jan Ziobro.

Prevc zrehabilitował się w drugiej serii. Znakomitym skokiem na 131 m na długo objął prowadzenie. Chwilę później 125 m skoczył Hula. Nieźle spisał się Murańka (127,5 m), ale nie pozwoliło mu to wyprzedzić, wciąż prowadzącego, Prevca.

Słoweńca zdetronizował dopiero Japończyk Kento Sakuyama, który doleciał do 130 m, a za moment liderem został Kot, który lądował o metr bliżej od poprzednika.

129 m skoczył Kłusek, a po nim na rozbiegu zostało już tylko czterech skoczków.

Świetna próba na 134 m dała prowadzenie Żyle. Stoch wylądował na 129 m i wskoczył na trzecie miejsce za Austriaka Stefana Krafta (131 m).

Gdy Norweg Gangnes skoczył 130,5 m i zajął miejsce za Żyłą (przegrał o trzy punkty), było już wiadomo, że zawody wygra któryś Polaków.

Kubacki nie zawiódł. Skoczył 133 m i wygrał o blisko pięć punktów przed Żyłą. Trzeci był Gangnes, czwarty Kraft, piąty Stoch.

Czołówka konkursu:

Dowiedz się więcej na temat: skoki narciarskie | Kamil Stoch | letnia grand prix | Wisła-Malinka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje