Reklama

Reklama

Co ze zdrowiem Stocha i Kubackiego? Doktor Winiarski informuje

​- Dawid Kubacki miał dziś test na COVID-19 i jeśli wynik będzie negatywny, test zostanie powtórzony. Drugi negatywny wynik to będzie sygnał, że może wrócić na skocznię. Kamil Stoch będzie miał dziś badanie rezonansem magnetycznym. Musi być cierpliwy, bo odnowienie urazu stawu skokowego groziłoby stratą szansy olimpijskiej - mówi Interii Aleksander Winiarski, lekarz kadry polskich skoczków.

Dariusz Wołowski, Interia: Pewnie dla pana to już nudne, ale kibice czekają na wieści o zdrowiu Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. Igrzyska w Pekinie startują za dwa tygodnie.

Aleksander Winiarski (lekarz kadry skoczków): - Dawid Kubacki wciąż przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Czyli nie ma zagrożenia, że choroba zostawi ślady w jego organizmie. Dziś miał test na COVID-19. Jeśli wynik będzie negatywny, zostanie przeprowadzony kolejny i przy drugim negatywnym wyniku Dawid wróci na skocznię. Dołączy do trenujących kolegów.

Skoki narciarskie. Kamil Stoch, czyli dojrzały pacjent

Kamil Stoch będzie czekał dłużej? Sam mówi, że pali się do skakania, ale musi zachować spokój. Gdyby uraz stawu skokowego się odnowił, mogłoby to dla niego oznaczać koniec marzeń o igrzyskach w Pekinie.

Reklama

- Kamil to dojrzały sportowiec i dobry pacjent. Lekarz nie musi mu tłumaczyć rzeczy podstawowych. Pierwsze czego chcemy uniknąć to odnowienia urazu. Lepiej wrócić dzień później, niż dzień za wcześnie. Prawdopodobnie dziś Stoch będzie miał badanie stawu skokowego rezonansem magnetycznym. Pod koniec tygodnia będę wiedział więcej. Póki co rehabilitacja przebiega szybciej niż u przeciętnego pacjenta po takim urazie. Ale naturalnych procesów nie przyspieszymy. Kamil pracuje ciężko z fizjoterapeutą. Jest świadomy celu i stawki tego co robi. Musi być cierpliwy i wie o tym.

Rozmawiał Dariusz Wołowski

ZOBACZ TEŻ:

Małysz o komplikacjach covidowych w Pekinie

Adam Małysz: - Przykry weekend

Negatywna selekcja na Pekin kadry Doleżala

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy