Reklama

Reklama

Bródka i Stoch szczypią Biernata: Trzymamy kciuki, panie ministrze!

Trwa polityczny festiwal lansowania się w blasku naszych bohaterów z igrzysk w Soczi. - Dziś sportowcy odbiorą gratulacje od prezydenta i premiera podczas gali olimpijskiej, więc nie mogło też zabraknąć spotkania ze mną - otwarcie przyznał minister sportu Andrzej Biernat.

Przez Biernata Bródka, Stoch i spółka musieli zerwać się z łóżek skoro świt. Najgorzej miał dwukrotny złoty medalista z Soczi. Nie dość, że za nim wyczerpująca podróż z Warszawy do Krakowa, to jeszcze miał w nogach huczne podsumowanie sezonu organizowane przez Polski Związek Narciarski w Krakowie.

Dla Stocha wizyta u Biernata była podwójnie męcząca, bo musiał wcześnie wstać. A wiadomo, że dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi lubi długo pospać. W siedzibie Ministerstwa Sportu stawił się jednak już o godzinie 9 rano.

Reklama

Spotkanie trwało kilkadziesiąt minut, a podczas niego sportowcy otrzymali pamiątkowe czeki na ministerialne stypendia.

- Jeszcze raz im gratuluję, bo sukcesów im nikt nie zabierze. Ze swojej strony zapewniam, że niedługo rozpoczynamy budowę krytej hali lodowej oraz remont kompleksu skoczni w Zakopanem - zapowiedział Biernat podczas obowiązkowego briefingu z dziennikarzami.

Te słowa wyraźnie ucieszyły naszych mistrzów. - Obietnica przebudowa skoczni sprawia mi większą frajdę niż te wszystkie spotkania - wypalił Stoch.

Ciętym językiem popisał się z kolei Bródka. - Trzymam kciuki panie ministrze, obym nie musiał mieć ich zaciśniętych przez cztery lata - dodał z przekąsem mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim na 1500 m.

Nieco zmieszany Biernat odpowiedział, że hala powinna zostać oddana na sezon 2015/16, choć jej lokalizacja nie jest jeszcze znana.

Prosto z siedziby ministerstwa, olimpijczycy wraz ze świtą działaczy popędzili do Centrum Olimpijskiego, gdzie w samo południe rozpocznie się kolejna uroczysta gala.

Autor: Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje