Reklama

Reklama

Biegun ze złotem uniwersjady na dużej skoczni

Krzysztof Biegun wywalczył złoty medal w konkursie skoków na dużej skoczni podczas zimowej uniwersjady w Trydencie.

Na obiekcie w Predazzo Polak prowadził już po I serii; był też najlepszy w finałowej części. Po skokach na 129 i 127 m uzyskał notę 278,6 pkt.

Reklama

Drugie miejsce zajął Sami Niemi z Finlandii, który stracił 11,2 pkt do Polaka. Brąz dla Japończyka Junshiro Kobayashiego, który był gorszy od Bieguna o 19,4 pkt.

W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków: Aleksander Zniszczoł był ósmy (250,7 pkt.), a o lokatę niżej został sklasyfikowany Bartłomiej Kłusek (249,7 pkt.).

Miejsca kolejnych reprezentantów Polski: Andrzej Zapotoczny - 16. (235,8 pkt), Jakub Kot - 23. (216,7 pkt), Stanisław Biela - 25. (215,3 pkt).

To trzeci medal Bieguna na uniwersjadzie w Trydencie; na średniej skoczni zajął drugie miejsce (za Samim Niemim), a w rywalizacji drużynowej sięgnął po złoto.

Bilans medalowy Polaków w 26. Zimowej Uniwersjadzie, kończącej się 21 grudnia:

złote

Krzysztof Biegun (AWF Katowice) - skoki narciarskie (HS-134)

Adam Cieślar (AWF Katowice) - kombinacja norweska - metoda Gundersena

Mateusz Habrat (AWF Kraków) - narciarstwo dowolne - skicross

Weronika Nowakowska-Ziemniak (AWF Katowice) - biathlon - sprint 7,5 km

Weronika Nowakowska-Ziemniak (AWF Katowice) - biathlon - na dochodzenie na 10 km

Jan Szymański (AWF Poznań) - łyżwiarstwo szybkie - 5000 m

Jan Szymański (AWF Poznań) - łyżwiarstwo szybkie - 1500 m

Maryna Gąsienica-Daniel (AWF Katowice) - narciarstwo alpejskie - slalom gigant

Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Adam Cieślar (wszyscy AWF Katowice) - drużynowa kombinacja norweska (Gundersen)

Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun (wszyscy AWF Katowice) - drużynowy konkurs skoków

srebrne

Karolina Chrapek (AWF Katowice) - narciarstwo alpejskie - slalom gigant

Natalia Czerwonka (AWF Kraków) - łyżwiarstwo szybkie - 1500 m

Krzysztof Biegun (AWF Katowice) - skoki narciarskie (HS 106)

Monika Hojnisz (AWF Katowice) - biathlon - sprint 7,5 km

Monika Hojnisz (AWF Katowice) - biathlon - na dochodzenie na 10 km

Weronika Nowakowska-Ziemniak (AWF Katowice) - biathlon - 15 km

Weronika Nowakowska-Ziemniak (AWF Katowice) - biathlon - ze startu wspólnego na 12,5 km

Adam Cieślar (AWF Katowice) - kombinacja norweska - start wspólny

Jan Szymański (AWF Poznań) - łyżwiarstwo szybkie - 1000 m

Szczepan Karpiel (AWF Katowice) - narciarstwo dowolne

brązowe

Zuzanna Smykała (AWF Katowice) - snowboard (snowcross)

Karolina Chrapek (AWF Katowice) - narciarstwo alpejskie (zjazd)

Paweł Słowiok (AWF Katowice) - kombinacja norweska - start wspólny

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Biegun | skoki narciarskie | uniwersjada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje