Reklama

Reklama

Anders Jacobsen wykonał pierwsze skoki po kontuzji

Norweski skoczek narciarski Anders Jacobsen wykonał w czwartek pierwsze skoki po kontuzji odniesionej w marcu w Planicy i zerwaniu więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Powrót do zdrowia jest szybszy niż sądzili lekarze.

W maju Norweg przeszedł operację. Lekarze twierdzili, że rehabilitacja może potrwać wiele miesięcy, nawet rok. Profesor Lars Engebretsen, który przeprowadził zabieg ostrożnie oceniał, że nadchodzący sezon z zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Soczi (7-23 lutego) może być dla zawodnika zagrożony. Teraz przyznał, że jest zdumiony.

- Po kontuzji nie ma już właściwie śladu, a rehabilitacja przebiegła szybciej niż sądziłem co oznacza, że każdy organizm jest inny - zauważył.

Reklama

Trener norweskich skoczków Austriak Alexander Stoeckl powiedział po czwartkowym treningu, że skoki Jacobsena nie zaimponowały mu, lecz sprawiły radość.

- Anders wykonał serię ośmiu skoków, czyli tyle, ile każdy z innych skoczków i nie miał żadnego problemu z kolanem. Kilka z tych skoków zapewniłoby awans do drugiej serii zawodów Pucharu Świata, tak że nie jest najgorzej, ale mamy większe ambicje - zadeklarował.

- Przez całą środę denerwowałem się i jeszcze w czwartek rano byłem spięty, lecz kiedy po raz pierwszy od ośmiu miesięcy ustawiłem się na rozbiegu, zadziałał psychiczny autopilot i myślałem już tylko o skoku. Po pierwszym przeżyłem nieprawdopodobne uczucie uwolnienia się od psychicznego obciążenia kontuzją - powiedział Jacobsen w norweskiej telewizji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL