Reklama

Reklama

Anders Bardal wznowił treningi po operacji nadgarstka

Anders Bardal wrócił już do treningów po operacji, jaką przeszedł w wyniku upadku podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.

Norweski skoczek 15 stycznia złamał nadgarstek podczas konkursu Pucharu Świata w Wiśle, a przed tygodniem przeszedł operację w Trondheim. W środę lekarze zdejmą gips i zastąpią usztywnieniem.

"Złamanie okazało się na tyle skomplikowane, że potrzebna była operacja. Lekarze stwierdzili jednak, że gips nie będzie potrzebny przez kilka tygodni, wystarczy usztywnienie, więc mogę już trenować. W ten sposób mistrzostwa świata w Falun w lutym nie są zagrożone" - powiedział Bardal w rozmowie z gazetą "Troender Avisen".

Reklama

Fizjoterapeuta Lars Haugvad wyjaśnił, że usztywnienie to szyna z kompozytu węglowego, którą skoczek będzie musiał nosić przez 6-8 tygodni. Bardal, który w Falun będzie bronił tytułu na skoczni normalnej, trenuje według specjalnie opracowanego planu.

"W tym tygodniu będzie to lekki, codzienny trening bez skoków, lecz już w przyszłym zwiększy się ilość zajęć fizycznych i przede wszystkim technicznych do poziomu sprzed kontuzji" - powiedział Norweg.

MŚ w szwedzkim Falun odbędą się w dniach 18 lutego - 1 marca. Kwalifikacje do konkursu skoków na skoczni normalnej rozegrane zostaną 20 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje