Reklama

Reklama

Aleksander Zniszczoł dołączy do polskich skoczków na PŚ w Ruce

Polski Związek Narciarski ogłosił, że dodatkowym zawodnikiem, który wystąpi podczas zbliżającego się Pucharu Świata w Ruce będzie Aleksander Zniszczoł. Skoczek dołączy do reprezentacji Polski na miejsce Klemensa Murańki.

Dodatkowe miejsce na zawody Pucharu Świata w Ruce pozostało do obsadzenia po tym, jak u Klemensa Murańki w miniony weekend wykryto koronawirusa i musiał on zostać na kwarantannie w Rosji.

Kadra A wraz juniorami tuż po zawodach w Niżnym Tagile udała się do Falun na kilkudniowe zgrupowanie. Po nim sztab szkoleniowy miał podjąć decyzję o tym, kto wystąpi w drugim weekendzie PŚ. W środę Polski Związek Narciarski ogłosił, że tym zawodnikiem będzie Aleksander Zniszczoł.

27-latek do Finlandii uda się razem z trenerem Krzysztofem Miętusem. Pierwsze zmagania na skoczni zaplanowano na najbliższy piątek. To wtedy odbędą się kwalifikacje do pierwszego z konkursów.

Reklama

Oprócz Zniszczoła w Ruce wystąpią także: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny oraz Stefan Hula.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama