Reklama

Reklama

Ahonen przed Żyłą w kwalifikacjach w Einsiedeln

Piotr Żyła uzyskał 114 m i zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w szwajcarskim Einsiedeln. Wygrał Fin Janne Ahonen - 114,5 m. W zawodach wystartuje sześciu Polaków.

Trzeci był Japończyk Daiki Ito - 113,5 m. W czołowej dziesiątce znaleźli się także czwarty Dawid Kubacki - 113 m i dziewiąty Jan Ziobro - 110 m.

W czwartek w konkursie w Courchevel 36-letni weteran Ahonen, który po raz drugi po zakończeniu kariery wrócił na skocznie, został sklasyfikowany na 15. miejscu.

Z zawodników zajmujących czołowe pozycje w LGP, którzy nie muszą brać udziału w kwalifikacjach i skaczą treningowo, najdalej - na 115 m wylądował Kamil Stoch. To była najdłuższa próba tego dnia. Lider LGP Niemiec Andreas Wellinger uzyskał 1,5 m mniej od mistrza świata. 

Reklama

Do sobotnich, czwartych w sezonie zawodów awansu w polskiej ekipie nie wywalczył tylko Stefan Hula, zajmując 45. miejsce po skoku na odległość 103,5 m. Zawodnikowi klubu WKS Zakopane nie udało się także awansować do poprzedniego konkursu we Francji.

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest w Einsiedeln o godzinie 17.30.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama