Reklama

Reklama

Adam Małysz "przerażony". Oto, co czeka zakażonych w Pekinie

Polscy skoczkowie sposobią się do udziału w igrzyskach w Pekinie, które rozpoczną się już za niespełna trzy tygodnie. Adam Małysz nie ukrywa, że obawia się zamieszania związanego z pandemią koronawirusa i konsekwencji ewentualnego wykrycia COVID-19 u Polaków.

Kadra Polaków na Pekin liczy pięć nazwisk. Obok lidera, kontuzjowanego obecnie Kamila Stocha znaleźli się w niej Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Piątka nie weźmie udziału w ostatnim sprawdzianie przed igrzyskami: konkursach PŚ w Titisee-Neustadt.

Skoki narciarskie. Adam Małysz obawia się zakażeń w Chinach

Tego, jak kłopotliwa potrafi być pandemia w trakcie sezonu nasi zawodnicy przekonali się tuż przed PŚ w Zakopanem. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa wykluczył z rywalizacji Kubackiego. Taka sama "wpadka" w Pekinie może mieć bardzo poważne konsekwencje, o czym mówił Małysz.

- Osoby zakażone mają być wywiezione na kwarantannę do miejsca oddalonego o 400 kilometrów - zdradził dodając, że zarówno on, jak i inne nacje są takim obrotem spraw "przerażone".

Reklama

Jak zauważył, w Pucharze Świata jeden, pozytywny przypadek nie eliminuje całej kadry, podczas, gdy wciąż nie wiadomo, jak będzie w trakcie IO. - Czekamy zatem, co się wydarzy - dodał.

Już 6 stycznia pierwszy akt rywalizacji o olimpijskie medale na skoczniach.

Czytaj także:

Kamil Stoch może zakończyć karierę? Jest reakcja Małysza

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy