Reklama

Reklama

Adam Małysz przekazał najnowsze wieści o stanie zdrowia Kamila Stocha

Bieżący sezon Pucharu Świata nie jest dla Kamila Stocha udany. Po tym, jak wycofano jego udział z Turnieju Czterech Skoczni, kibice mieli nadzieję, że skoczek odpocznie, odbuduje formę i wróci na konkurs w Zakopanem. Plany pokrzyżowała kontuzja. Na szczęście uraz nie okazał się bardzo poważny i z wielkim prawdopodobieństwem można stwierdzić, że "Orzeł z Zębu" niebawem wróci na skocznię, a nawet że pojedzie na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Adama Małysza na temat aktualnego stanu zdrowia mistrza.

Kibice mieli wielką nadzieję, że Kamil Stoch - który został wycofany z Turnieju Czterech Skoczni i wrócił do domu, by odpocząć - odbuduje formę i dobrze zaprezentuje się podczas konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Niestety, kilka dni przed zawodami skoczek doznał kontuzji, która wykluczyła jego udział w rywalizacji. Podczas rozruchu nabawił się urazu stawu skokowego. O wszystkim oficjalnie poinformował sam zainteresowany.

Reklama

Od razu rozpoczęto intensywną rehabilitację. Postawiono też diagnozę, która sprawiła, że Stochowi kamień spadł z serca. Okazało się, że czarny scenariusz nie sprawdził się i kontuzja nie jest bardzo poważna. Niewykluczone, że uda się wyleczyć ją jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. To nie koniec dobrych wieści. Efekty leczenia przechodzą najśmielsze oczekiwanie.

KAMIL STOCH PRZEŻYWA SPORTOWY DRAMAT. KONIEC KARIERY? FORTUNA APELUJE

Kamil Stoch pojedzie na igrzyska do Pekinu? Adam Małysz przekazał nowe wieści o stanie zdrowia skoczka

Teraz głos w sprawie stanu zdrowia skoczka zabrał Adam Małysz. Przekazał najnowsze ustalenia. Okazuje się, że rehabilitacja idzie "zadziwiająco dobrze". Dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN nie ma wątpliwości co do startu Stocha w igrzyskach w Pekinie. I podkreśla, że zawodnik jest w "dobrej dyspozycji nie tylko fizycznej, ale też i psychicznej".

Optymistą, jeśli idzie o Stocha, jest również trener kadry polskich skoczków. Michal Doleżal, tuż po niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, wyjawił, że "Orzeł z Zębu" już w tym tygodniu na nowo rozpocznie treningi. Na początek zaplanowano zajęcia na siłowni. Nie wiadomo, czy w najbliższych dniach Kamil wróci na skocznię. To zależy od reakcji organizmu i kontuzjowanego miejsca na obciążenie.

KAMIL STOCH ZAKOŃCZY KARIERĘ? JEST REAKCJA ADAMA MAŁYSZA

HISTORIA SIMONA AMMANNA NADZIEJĄ KAMILA STOCHA? "POTRZEBNY BYŁBY CUD"
ADAM MAŁYSZ: PRZYKRY WEEKEND
SKOKI NARCIARSKIE. NEGATYWNA SELEKCJA KADRY NA PEKIN

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy