Reklama

Reklama

Adam Małysz może wystartować w zawodach Winter World Masters Games

Czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz zakończył karierę skoczka narciarskiego w marcu 2011 roku i zawsze podkreślał, że jego decyzja jest ostateczna. W tej sprawie nic się nie zmienia, ale na horyzoncie pojawiła się okazja, by "Orzeł z Wisły" wziął udział w zawodach dla weteranów, czyli Winter World Masters Games w 2020 roku.

Nasz legendarny skoczek spełnia kluczowy warunek, który zakłada start w zawodach sportowców po ukończeniu 35. roku życia. W imprezie nie chodzi o wynik sportowy, ten schodzi na dalszy plan, a głównym celem jest propagowanie zimowych dyscyplin sportowych oraz promowanie aktywności fizycznej.

Reklama

Sugestywne zdjęcie 40-letniego Małysza, który przykłada do torsu plastron z zawodów WWMG, zamieścił dziennikarz Telewizji Polskiej. "Czyżby?! A więc to nie koniec emocji sportowych związanych ze startem Adama Małysza? Mistrzostwa Masters w 2020... No, będzie się działo" - napisał na Twitterze Sebastian Szczęsny.

Światowe Igrzyska Mastersów, będące odpowiednikiem zimowych igrzysk olimpijskich, w 2020 roku odbędą się w Innsbrucku w Austrii.

Pierwsze Winter World Masters Games odbyły się w Słowenii w 2010 roku. Zawody są ogólnodostępnie i może w nich wziąć udział każdy, tu nie prowadzi się klasyfikacji medalowej reprezentacji, ani punktacji narodów.

Nie można wykluczyć, że Małysz, który ciągle żyje nadzieją powrotu za kierownicę samochodu rajdowego i ponownym startem w Rajdzie Dakar, postanowi spróbować swoich sił w gronie weteranów na skoczni. Nieodzowne z pewnością byłyby treningi, których Małysz nie praktykował od momentu zakończenia kariery, podczas uroczystego benefisu w marcu 2011 roku.

Czy plastron to istotnie zapowiedź startu w Innsbrucku? - Tak, nawet ten plastron by pasował, bo jest na 150 kg chłopa - mówił dziennikarzom ze swadą Małysz i konia z rzędem temu, kto rozsądzi, czy tylko żartował, czy faktycznie ma poważne zamiary.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama