Reklama

Reklama

Adam Małysz: Ma to być najbardziej wyczerpująca impreza w historii

Dzisiaj w Oslo początek pionierskiego turnieju Raw Air w skokach narciarskich. Siedmiu "Biało-czerwonych" poleciało do Norwegii, aby walczyć o punkty Pucharu Świata oraz o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nowego cyklu, na który złożą się cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe.

Do Skandynawii trener Polaków Stefan Horngacher zabrał tych samych zawodników, którzy stanowili naszą kadrę podczas mistrzostw świata w Lahti. I tak austriacki szkoleniowiec ponownie postawił na Kamila Stocha, Macieja Kota, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jana Ziobrę i Stefana Hulę.

Pierwsza czwórka zawodników wywalczyła drużynowe złoto MŚ w Lahti, a dwaj ostatni nie startowali w zawodach. Skład uzupełnia Klemens Murańka, który zasłużył sobie na powołanie udanymi występami w Pucharze Kontynentalnym.

W naszych Orłów wierzy, a jakże, dyrektor kadry Adam Małysz, który ma świadomość wyjątkowo morderczych zmagań. W ciągu dziesięciu dni (10-19 marca) w Norwegii odbędzie się sześć konkursów oraz cztery prologi (kwalifikacje), a wszystko to wliczane do punktacji Pucharu Świata i Pucharu Narodów.

Reklama

"Dziś w Oslo rusza turniej Raw Air Tournament. To cykl zawodów przypominający swoją formułą znany z biegów narciarskich Tour de Ski. Organizatorzy założyli sobie, że ma to być najbardziej wyczerpująca impreza w historii skoków. I rzeczywiście, widząc plan startów, niektórzy z naszych reprezentantów złapali się za głowę. Zawody potrwają 10 dni. Do końcowych wyników będą się liczyć punkty uzyskane w czterech konkursach indywidualnych, kwalifikacjach do nich oraz dwóch "drużynówkach". W sumie 16 ocenianych skoków na obiektach w całej Norwegii: Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Bez dnia odpoczynku. Szaleństwo, prawda?" - napisał "Orzeł" z Wisły na swoim profilu na Facebooku.

AG

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017

1.POLSKA5833
2.Austria5586
3.Niemcy5513
4.Norwegia4415
5.Słowenia3713
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje