Reklama

Reklama

12 Polaków wystąpi w kwalifikacjach w Wiśle

Dwunastu polskich skoczków wystąpi w kwalifikacjach do konkursów PŚ, które w weekend zostaną rozegrane na obiekcie HS 134 w Wiśle Malince. Trener Stefan Horngacher poda skład najprawdopodobniej w czwartek - powiedział wiceprezes PZN-u Andrzej Wąsowicz.

Zapewnił, że w Wiśle wystartuje niemal cała światowa czołówka ze zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni Kamilem Stochem oraz wiślaninem Piotrem Żyłą, który w tym prestiżowym cyklu był drugi. Po niemal rocznym rozbracie z nartami na belce zasiądzie Austriak Gregor Schlierenzauer. Na starcie zabraknąć może Szwajcarów z Simonem Ammannem, a także Słoweńca Petera Prevca.

Wąsowicz powiedział, że przyjazd do Wisły zaanonsowało 17 ekip. Większość dotrze w Beskidy w czwartek. Ich bazą będzie Hotel Gołębiewski.

Wiceprezes dodał, że skocznia w Wiśle Malince jest już praktycznie przygotowana do rozegrania zawodów. - Poprosiłem dziś Adama Małysza, abyśmy wspólnie sprawdzili jej gotowość. Według niego wszystko wygląda dobrze, ale na wszelki wypadek w środę przetestują skocznię zawodnicy naszej kadry B. Przyjechać chcą wtedy też Czesi i Ukraińcy - powiedział w poniedziałek wiceszef PZN-u.

Reklama

Organizatorzy zawodów tym razem nie mieli problemów z brakiem śniegu. Wręcz przeciwnie, musieli wywozić jego nadmiar. - Trochę nas zasypało, ale przynajmniej mamy obiekt, na którym widać, że jest zima. Sytuację już opanowaliśmy. Najwięcej czasu zabiera nam czyszczenie krzesełek na trybunach - dodał Wąsowicz.

Rywalizację w Wiśle obejrzy komplet widzów. Na każdy z konkursów wejdzie ok. 5,5 tys. kibiców. - W sobotę przekazałem ostatnią pulę biletów do sklepu w Wiśle i mam informację, że już się sprzedały - powiedział wiceprezes.

Konkursy w Wiśle odbędą się po południu 14 i 15 stycznia. Tydzień później skoczkowie będą rywalizowali w konkursach drużynowym i indywidualnym w Zakopanem.

Skocznia HS 134 w Wiśle Malince jest największym tego typu obiektem w Beskidach. W latach 2005-2008 została gruntownie zmodernizowana. Jej rekord należy do Austriaka Stefana Krafta, który 8 stycznia 2013 r. podczas kwalifikacji do konkursu PŚ uzyskał 139 m.

Program zawodów:

piątek, 13 stycznia

16.00 - trening (dwie serie)

18.00 - kwalifikacje

sobota, 14 stycznia

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 15 stycznia

14.30 - kwalifikacje

16.00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje