Reklama

Reklama

11 Polaków wystąpi w letniej Grand Prix w Wiśle Malince

11 reprezentantów będzie reprezentowało Polskę podczas inauguracyjnych zawodów letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które odbędą się 31 lipca i 1 sierpnia w Wiśle Malince. Zgłosiło się do nich 16 ekip - poinformował w poniedziałek wiceprezes PZN-u Andrzej Wąsowicz.

11 reprezentantów będzie reprezentowało Polskę podczas inauguracyjnych zawodów letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które odbędą się 31 lipca i 1 sierpnia w Wiśle Malince. Zgłosiło się do nich 16 ekip - poinformował w poniedziałek wiceprezes PZN-u Andrzej Wąsowicz.

Przyjazd do Wisły zaanonsowała większość głównych bohaterów minionego sezonu zimowego, na czele z drugim w klasyfikacji PŚ i zwycięzcą indywidualnego konkursu LGP w Wiśle sprzed roku Słoweńcem Peterem Prevcem. Przyjedzie też triumfator z Malinki sprzed dwóch lat Niemiec Andreas Wellinger.

Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun i Przemysław Kantyka.

Reklama

Spośród czołowych skoczków zabraknie zwycięzcy Pucharu Świata Niemca Severina Freunda. Nie przyjadą też Austriak Gregor Schlierenzauer oraz Japończycy: Noriaki Kasai, Daiki Ito i Taku Takeuchi.

W piątkowym konkursie drużynowym zmierzy się 12 drużyn. Pierwszego miejsca sprzed roku bronić będą Polacy.

Jak powiedział Wąsowicz, w Wiśle meldują się już pierwsze drużyny. Przyjechali Norwegowie, którzy w poniedziałek trenowali na skoczni w Malince. Jeszcze tego dnia dotrą Rosjanie. - W środę będzie komplet - dodał wiceprezes PZN-u.

Na skoczni przygotowania do zawodów dobiegają końca. W poniedziałek montowano dodatkową trybunę dla kibiców. Każdy z konkursów będzie mogło obejrzeć niespełna 5 tys. kibiców. - Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zorganizowane zostaną specjalne połączenia autobusowe, które umożliwią dojazd na zawody z centrum Wisły - poinformowała Alicja Kosman z PZN-u.

Z myślą o miłośnikach skoków polska reprezentacja przeprowadzi w czwartek otwarty trening. Kibice będą mieli okazję zdobyć autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami. Trening rozpocznie się w hali im. Wiślańskich Olimpijczyków w centrum Wisły. Początek zaplanowano na godz. 11.00. Godzinę wcześniej wydawane będą wejściówki.

W piątek przed południem otwarty zostanie kompleks trzech małych skoczni w centrum Wisły - HS 10, HS 20 i HS 40. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w I Międzynarodowym Pucharze Beskidów na igelicie. - Młodych zawodników, którzy wystartują w zawodach, chcemy później gościć na trybunach LGP - dodał Wąsowicz.

Jak powiedział, po sobotnim konkursie indywidualnym podany zostanie skład na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w Wiśle 8 i 9 sierpnia. Stawce przewodzi Dawid Kubacki z kompletem 200 pkt.

Skocznia w Wiśle Malince powstała w 1933 r. W latach 2005-2008 została gruntownie zmodernizowana. Rekord obiektu należy do Austriaka Stefana Krafta, który 8 stycznia 2013 r., podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata, uzyskał 139 m. Latem najdalej skoczył Słoweniec Jure Sinkovec. Podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w 2010 r. uzyskał 137,5 m.

Program LGP w Wiśle:

30 lipca - czwartek

16.00 - oficjalny trening,

18.00 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego,

19.30 - uroczystość wręczenia numerów startowych

31 lipca - piątek

19.00 - seria próbna,

20.15 - pierwsza seria konkursu drużynowego

1 sierpnia - sobota

19.00 - seria próbna,

20.15 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy