Reklama

Reklama

XVI Memoriał Wagnera. Polacy sprawdzą się w starciu z najlepszymi

Po raz pierwszy w historii Memoriału im. Huberta Jerzego Wagnera zobaczymy taki sam skład uczestników, jak w poprzedniej edycji. Od piątku do niedzieli w Tauron Arenie Kraków o zwycięstwo i prestiż walczyć będą reprezentacje Polski, Rosji, Francji i Kanady. Dla wszystkich drużyn turniej będzie próbą generalną przed wrześniowymi mistrzostwami świata.

Przed rokiem w Tauron Arenie Kraków XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera wygrali Polacy, przed Francuzami, Rosjanami i Kanadyjczykami. Żadna z drużyn nie zachowała statusu niepokonanej, a gospodarze zwyciężyli, bo po porażce z Francją (2:3) potrafili ograć Kanadę (3:0) i Rosję (3:2). "Les Bleus" także byli lepsi od Sbornej (3:2), jednak na zakończenie zmagań dostali lanie od "Klonowych Liści" i z ręki byłej gwiazdy, Stephane'a Antigi, który jest trenerem ekipy z Ameryki Północnej.

W tym roku cała czwórka będzie miała okazję do rewanżu i sprawdzenia się w krakowskim turnieju, choć będzie do niego przystępować w całkiem innych rolach i z innymi doświadczeniami na koncie. Cel wszystkie potęgi mają jeden, jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego mundialu we Włoszech i Bułgarii (9-30 września).

"Biało-Czerwoni" po zeszłorocznym Memoriale Wagnera zawalili mistrzostwa Europy, mają nowego selekcjonera i będą we wrześniu bronić tytułu mistrzów świata, który przed czterema laty zdobyli pod wodzą... Stephane'a Antigi.

Rosjanie są od niemal roku mistrzami Europy, do tego przed miesiącem wygrali w cuglach Siatkarską Ligę Narodów i będą jednym z głównych faworytów nadchodzących MŚ.

Reklama

Francuzi złota ME przed rokiem nie obronili, a w finale SLN w lipcu dostali od Sbornej lanie (0:3). Jak są przygotowani do walki w Memoriale Wagnera i na mundialu?

Ciekawostką jest forma "Klonowych Liści", przed rokiem trzeciej drużyny Ligi Światowej i ekipy, która pod wodzą "Stefana" może być czarnym koniem mistrzostw świata.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL