Reklama

Reklama

XVI Memoriał Wagnera. Marcin Komenda powołany do reprezentacji Polski

Nagła zmiana w reprezentacji Polski siatkarzy! Selekcjoner Vital Heynen w trybie pilnym powołał rozgrywającego Marcina Komendę. W piątek w krakowskiej Tauron Arenie rozpoczyna się XVI Memoriał Huberta Wagnera z udziałem "Biało-Czerwonych", Rosji, Francji i Kanady.

O powołaniu Marcina Komendy do kadry poinformował jego klub GKS Katowice na stronie internetowej.

Utalentowany rozgrywający przygotowywał się  do nowego sezonu wraz z kolegami z drużyny w Kielnarowej. W czwartek wieczorem opuścił zgrupowanie GKS-u i udał się do Krakowa na wezwanie Heynena.

22-letni zawodnik został włączony do kadry w miejsce Fabiana Drzyzgi, który w czwartek został tatą i dostał od trenera wolne, żeby być przy narodzinach córeczki. Siatkarz Lokomotiwu Nowosybirsk dołączy do drużyny w niedzielę, w ostatni dzień Memoriału.

Komenda był wśród wybrańców Heynena na Siatkarską Ligę Narodów. Zagrał w podstawowym składzie Orłów w meczu z Japonią (3:0).

Reklama

Memoriał Wagnera jest dla "Biało-Czerwonych" próbą generalną przed mundialem we Włoszech i w Bułgarii, gdzie Oły będą bronić tytułu. Przed wylotem na mistrzostwa świata 4 i 5 września Polacy zagrają jeszcze w Szczecinie dwa mecze sparingowe z Belgią, którą zostawił zimą Vital Heynen, a którą prowadzi były trener Polaków Andrea Anastasi.

RK

Terminarz XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

24 sierpnia (piątek)
Polska - Kanada (godzina 17:30)
Francja - Rosja (godzina 20:30)

25 sierpnia (sobota)
Polska - Francja (godzina 14:00)
Rosja - Kanada (godzina 17:00)

26 sierpnia (niedziela)
Kanada - Francja (godzina 14:00)
Polska - Rosja (godzina 17:30)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama