Reklama

Reklama

Wlazły i Zagumny w szerokim składzie kadry Polski siatkarzy

Atakujący Mariusz Wlazły i rozgrywający Paweł Zagumny znaleźli się w szerokiej kadrze siatkarzy powołanej we wtorek przez Stephane'a Antigę. Francuski szkoleniowiec podał nazwiska 26 zawodników. Kulminacją sezonu będą mistrzostwa świata w Polsce.

Pierwszym sprawdzianem "Biało-czerwonych" będą turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy, które odbędą się we Wrocławiu (16-18 maja) i na Słowenii (22-25 maja). W grupie zagrają ze Słowenią, Łotwą i zwycięzcą pierwszej fazy eliminacji (Azerbejdżan, Macedonia, Gruzja, Szwecja).

- Czeka nas bardzo długi sezon, dlatego zdecydowałem się powołać aż 26 siatkarzy. Ze względu na kontuzje, zmęczenie, ale i formę, będziemy mogli rotować składem - powiedział Antiga na antenie Polsat Sport.

Wlazły do kadry wraca po czterech latach. Po raz ostatni kibice w narodowych barwach obserwowali jego grę w mistrzostwach świata we Włoszech, nieudanych zarówno dla niego, jak i dla reprezentacji. W Italii zdobył tylko... jeden punkt.

Reklama

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem jest Zagumny, wieloletni kapitan kadry, który na koncie ma już 405 występów w orzełkiem na piersi. W ostatnim sezonie nie znalazł uznania w oczach Andrei Anastasiego i nie uczestniczył w mistrzostwach Europy w Polsce i Danii.

Po rocznym rozbracie do kadry wraca także Zbigniew Bartman. - Zbyszek rozgrywa w Modenie bardzo dobry sezon. Znakomicie spisuje się na zagrywce i zasłużył na powołanie - ocenił Antiga.

Zadebiutować w oficjalnym meczu reprezentacji może atakujący Zaksy Kędzierzyn-Koźle Dominik Witczak. Po ciężkiej kontuzji w kadrze jest z kolei rozgrywający Zenitu Kazań Łukasz Żygadło.

- To bardzo doświadczony zawodnik, rozmawiałem z nim wielokrotnie. Zdaję sobie sprawę, że jest po ciężkim urazie stawu skokowego, ale ma do nas dołączyć i zobaczymy, jak się to potoczy. Ma od początku się z nami przygotowywać do sezonu reprezentacji - dodał francuski szkoleniowiec.

Po eliminacjach mistrzostw Europy czekają Polaków starty w Lidze Światowej, a później już bezpośrednie przygotowania do mistrzostw świata, które w dniach 30 sierpnia - 21 września odbędą się w siedmiu polskich miastach.

Skład szerokiej kadry siatkarzy:

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Michał Winiarski, Michał Ruciak, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Wojciech Ferens.

Środkowi: Andrzej Wrona, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Łukasz Perłowski, Piotr Hain, Łukasz Wiśniewski.

Atakujący: Mariusz Wlazły, Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Zbigniew Bartman, Dominik Witczak.

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek, Krzysztof Ignaczak.

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Fabian Drzyzga, Łukasz Żygadło, Paweł Woicki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje