Reklama

Reklama

Wigilijne zwyczaje siatkarek i siatkarzy

Koniec roku dla obu naszych reprezentacji był bardzo trudny i pełen pracy. Nadchodzące dni przyniosą zawodniczkom i zawodnikom przede wszystkim odpoczynek, o którym marzą oraz spotkanie z rodziną.

Aleksandra Przybysz spędzi święta tylko ze swoim narzeczonym w ciepłym klimacie Włoch. Na ich stole wigilijnym wśród potraw włoskich nie zabraknie także polskiego akcentu. Specjalnie na tę okazję został przywieziony z Polski słusznych rozmiarów karp. Aleksandra będzie tęsknić za rodziną i domem, ale wierzy, że ciepłe myśli, życzenia i obecność bliskiej osoby pozwolą jej cieszyć się świętami, mimo że spędzi je z dala od polskiego domu.

Pierwsze włoskie Boże Narodzenie ma przed sobą również Małgorzata Glinka. Cała rodzina spotyka się tym razem w domu rodzinnym męża. Małgosia zadba o to, żeby nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych dań, choinki i, specyficznego dla Polski, radosnego klimatu przy stole. Najważniejsze dla niej jest spotkanie bliskich osób, które pozwala nabrać sił na kolejne miesiące wytężonej pracy.

Reklama

Zdrowie i rodzina - oto należy dbać przede wszystkim, według Natalii Bamber. Natalia z przyjemnością robi prezenty bliskim i lubi nastrój oczekiwania na przyjście świętego Mikołaja.

Katarzyna Skorupa uważa, że święta Bożego Narodzenia są najważniejsze w roku, ale tak zwana "gorączka przedświąteczna" jest jej obca. Zapach choinki, wigilijne potrawy i pierwsza gwiazdka tworzą niepowtarzalna atmosferę, którą bardzo lubi.

Piotr Gruszka święta spędzi z żoną, w gronie najbliższych osób w Nysie. Pół roku zgrupowań i ciągłe przebywanie poza domem spowodowało, że stęsknił się za tym, co będzie dla niego najważniejsze w te święta - za rodziną, wspólnymi posiłkami, spacerami i rozmowami. Najpiękniejszy i wymarzony prezent dla Piotrka Gruszki, już jest pod choinką - to srebrny medal zdobyty na mistrzostwach świata.

Wypoczynek, wypoczynek i jeszcze raz wypoczynek - to plany Łukasza Kadziewicza na czas świąt, które tradycyjnie spędzi z rodziną. Ulubioną potrawą świąteczną Łukasza jest bigos z białą kiełbasą. Nie jest to, co prawda potrawa wigilijna, ale właśnie ona kojarzy mu się z rodzinnymi świętami.

Daniela Plińskiego czekają zupełnie nowe święta Bożego Narodzenia. Pierwszy raz przy wigilijnym stole zasiądzie z malutką córeczką i pierwszy raz od 28 lat ten stół wigilijny nie będzie w domu rodziców. Państwo Plińscy będą przygotowywać sami wigilię wzorując się na dobrych i wypróbowanych rodzinnych przepisach.

O treningu, który odbędzie się 26 grudnia już myśli Sebastian Świderski. Dla niego święta upłyną pod znakiem ćwiczeń i przygotowań do meczu, a życzenia wygranej będą mu najbliższe.

Mimo licznych treningów i zajęć Mariusz Wlazły zdołał już kupić prezenty swoim najbliższym. Święta Bożego Narodzenia przynoszą mu wspomnienie podjętej w minionym roku bardzo ważnej decyzji życiowej o poślubieniu Pauliny Drewicz. Tradycyjny karp nie jest jego ulubioną wigilijną potrawą, jednak pozostałe jedenaście dań na pewno chętnie zje na chwilę zapominając o diecie.

Śledzik to z kolei ulubiona potrawa Pawła Zagumnego. Rodzina przy świątecznym stole i odpoczynek to dwa życzenia, o których Paweł marzy, by się w ten świąteczny czas spełniły.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje