Reklama

Reklama

Tokio 2020. Polscy siatkarze poznali grupowych rywali

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podała podział na grupy turnieju olimpijskiego w Tokio. Polacy trafili na teoretycznie słabszych rywali.

"Biało-Czerwoni" zagrają w grupie A, a ich przeciwnikami będą: gospodarz Japonia, Włochy, Kanada, Iran i Wenezuela.

W grupie B rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem zmierzą się w niej bardzo mocne zespoły: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja i Tunezja.

FIVB dokonała podziału na grupy metodą "serpentyny". Gospodarz IO został umieszczony na pierwszym miejscu w grupie A, a pozostałe drużyny przyporządkowano według miejsc zajmowanych w rankingu FIVB.

Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup. Zespoły, które zajmą pierwsze miejsce, w 1/4 finału zmierzą się z czwartą ekipą z drugiej grupy. Pozostałe pary ćwierćfinałowe wyłoni losowanie.

Reklama

Polacy od 2004 roku regularnie występują na igrzyskach olimpijskich, ale wisi nad nimi klątwa ćwierćfinału. W tej fazie odpadali w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 24 lipca i potrwają do 9 sierpnia. Tytułu wśród siatkarzy będą bronić Brazylijczycy, a wśród siatkarek Chinki.

RK

Podział na grupy turnieju olimpijskiego mężczyzn:

grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela

grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja

Podział na grupy turnieju olimpijskiego kobiet:

grupa A: Japonia, Serbia, Brazylia, Korea Płd., Dominikana, Kenia

grupa B: Chiny, USA, Rosja, Włochy, Argentyna, Turcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje