Reklama

Reklama

Tokio 2020. Heynen: Chcemy się odwdzięczyć kibicom w meczu z Francją

- Wykorzystałem wszystkich zawodników, ale nie przesadzajmy z oceną naszej czternastki. Tunezja to nie Francja. Mam 14 zdrowych zawodników, zobaczymy co to nam da w meczu z Francją - powiedział po meczu z Tunezją trener reprezentacji siatkarzy Vital Heynen.

Mecz z Tunezją (3:0) była dla naszych siatkarzy spacerkiem przed konfrontacją z "Trójkolorowymi".

Reklama

- To nie był nasz najlepszy mecz, ale był dobry. Wykonaliśmy nasze zadanie, poza pierwszym setem praktycznie nie mieliśmy żadnych problemów. Teraz myślimy o Francji - ocenił tuż po spotkaniu z Afrykanami Vital Heynen.

W piątek na boisku zaprezentowała się cała czternastka naszej kadry. Szkoleniowiec zespołu podkreślił, że taki był jego plan. 

- Żyję według zasady, że wszystko idzie zgodnie z planem. Również ten mecz poszedł zgodnie z planem. Chcieliśmy żeby wszyscy pojawili się na boisku i tak się stało - stwierdził Belg.

Zaznaczył jednak, że Tunezja jest zbyt słabym przeciwnikiem, by po konfrontacji z nią wysuwać wnioski dotyczące dyspozycji naszej kadry. 

- Wykorzystałem wszystkich zawodników, ale nie przesadzajmy z oceną naszej 14-nastki. Tunezja to nie Francja. Mam 14 zdrowych zawodników, zobaczymy co to nam da w spotkaniu z Francją - zastanawia się belgijski szkoleniowiec.

Selekcjoner Polaków był pytany po meczu o to, jak przygotowywał się do spotkania z Tunezją. 

- Wstałem wyspany, przeprowadziłem trening, miałem świetną drzemkę po południu. Cieszyłem się, że w końcu zaczynamy. Trenowaliśmy przez 40 dni do tego turnieju. W końcu się zaczęło. Mówiłem już, że nasza drużyna nie musi być najlepsza, ale musi być dobra. Pomyślałem sobie dziś, że z każdym dniem jesteśmy lepsi - zdradził.

Podziękował również kibicom, którzy tak licznie przybyli do Ergo Areny. 

- Jest świetnie, dziękujemy za przyjście, mamy nadzieję, że odwdzięczymy się w meczu z Francją - podsumował.

Autor: Nicole Makarewicz
Czytaj dalej

Dowiedz się więcej na temat: Vital Heynen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje