Reklama

Reklama

Stephane Antiga podał szeroki skład kadry

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Stephane Antiga powołał skład na zgrupowanie otwierające sezon 2016, którego pierwsza część rozpocznie się pod koniec kwietnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

W pierwszych dniach zgrupowania w treningach kadrze pomagać będą Bartosz Lemański, Maciej Muzaj i Łukasz Wiese.
 
Z grupy 20 zawodników sztab trenerskie wyłoni "czternastkę" na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (17 - 19 maja w Krakowie z udziałem Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii) oraz interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016, który rozegrany zostanie w Tokio (28 maja - 5 czerwca z udziałem Australii, Chin, Francji, Iranu, Japonii, Kanady, Polski, Wenezueli).
 
"Pierwsza część zgrupowania z udziałem zawodników, którzy zakończą już sezon ligowy rozpocznie się już 27 kwietnia od badań w Warszawie. Kolejni kadrowicze będą do nas dołączać w Spale od początku maja, gdzie będziemy pracować do 14 lub 15 maja. Potem zagramy w Memoriale Huberta Wagnera w Krakowie a po jego zakończeniu polecimy do Japonii na olimpijskie kwalifikacje" - informuje o planach na najbliższe tygodnie Stephane Antiga.
 
"Jako związek dołożyliśmy i dokładamy wszelkich starań, by przygotowania wszystkich naszych kandydatek i kandydatów do gry w Rio de Janeiro przebiegały w sposób optymalny. Przypomnę bowiem, że niemal pewne awansu do turnieju olimpijskiego są nasze trzy pary plażowe, i mam głęboką nadzieję, że już na początku czerwca w tym gronie będzie też na 100 procent nasza męska kadra. W tej dwudziestce, powołanej przez Stephana większość to zawodnicy, którzy sięgali po mistrzostwo świata, a pozostali mają już co najmniej reprezentacyjne przetarcie. To dobrze zwiastuje, tak na Tokio, jak i mam nadzieję zna Rio" - ocenia Jacek Kasprzyk wiceprezes ds. sportu i szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Reprezentacja Polski na pierwsze zgrupowanie sezonu 2016:

Reklama

rozgrywający:
Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki
atakujący:
Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Jakub Jarosz
przyjmujący:
Michał Kubiak, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz, Wojciech Żaliński
środkowi:
Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Łukasz Wiśniewski
libero:
Paweł Zatorski, Piotr Gacek


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje