Reklama

Reklama

Stephane Antiga podał szeroką kadrę siatkarzy na 2015 rok

Przyjmujący Bartosz Kurek znalazł się w gronie 29 siatkarzy powołanych przez trenera Stephane'a Antigę do szerokiej kadry na 2015 rok. Wśród wybrańców Francuza znalazł się też środkowy Wojciech Grzyb, który w 2009 roku zrezygnował z gry w reprezentacji.

Kurek w poprzednim sezonie występował w "Biało-czerwonych" barwach, ale zabrakło go podczas najważniejszej imprezy sezonu - wrześniowych mistrzostw świata. Zawodnika Cucine Lube Banca Marche Macerata zabrakło w kadrze na mundial, a sam opuścił zgrupowanie w trakcie wcześniejszego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W mediach głośno było o tym, że zawodnik nie mógł dojść do porozumienia z Antigą i źle znosił rolę rezerwowego.

Pojawiały się również informacje, że francuski szkoleniowiec rozważa przestawienie 26-letniego zawodnika na atak.

W kadrze na 2015 rok zabrakło zaś - podobnie jak w poprzednim sezonie - miejsca dla Zbigniewa Bartmana.

Reklama

Wielki powrót do drużyny narodowej będzie mógł zaliczyć Grzyb. 34-letni środkowy, który w 2006 roku zdobył z reprezentacją srebrny medal MŚ, sześć lat temu zrezygnował z gry w kadrze. W tym sezonie zbiera dobre oceny za grę w Lotosie Treflu Gdańsk.

W szerokim składzie znalazł się także inny nieobecny od kilku lat w reprezentacji i klubowy kolega Grzyba - libero Piotr Gacek.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zabrakło Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego, Pawła Zagumnego i Krzysztofa Ignaczaka. Wszyscy czterej tuż po wrześniowym triumfie w MŚ zakończyli reprezentacyjną karierę, choć w późniejszych wywiadach trzej ostatni nie wykluczyli powrotu w przyszłości.

Kibice czekają również na powrót Grzegorza Boćka. Atakujący ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle w styczniu poinformował o tym, że zmaga się z chorobą nowotworową układu limfatycznego. W czwartek z kolei powiadomił, że jest zdrowy i prawdopodobnie za miesiąc wróci do treningów.

Antiga na liście umieścił także nazwiska kilku debiutantów - m.in. przyjmujących AZS Politechniki Warszawskiej Artura Szalpuka i Aleksandra Śliwki, Bartosza Bednorza z Indykpolu AZS Olsztyn, atakującego Cerrad Czarnych Radom Bartłomieja Bołądzia i grającego na tej samej pozycji w Cuprumie Lubin Szymona Romacia.

Z podanego w czwartek grona wyłoniona zostanie 25-osobowa kadra na Ligę Światową. W tym roku siatkarzy czekają jeszcze m.in. październikowe mistrzostwa Europy. Te ostatnie poprzedzi udział w Pucharze Świata, który będzie szansą na wywalczenie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Szeroka kadra siatkarzy na 2015 rok:

rozgrywający: Fabian Drzyzga(Asseco Resovia Rzeszów), Michał Kędzierski (Cerrad Czarni Radom), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Grzegorz Pająk (Effector Kielce);

atakujący: Grzegorz Bociek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartłomiej Bołądź (Cerrad Czarni Radom), Jakub Jarosz (Transfer Bydgoszcz), Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów), Szymon Romać (Cuprum Lubin), Damian Schulz (Lotos Trefl Gdańsk);

środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Wojciech Grzyb (Lotos Trefl Gdańsk), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Grzegorz Kosok (Jastrzębski Węgiel), Marcin Możdżonek (Halkbank Ankara), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów);

przyjmujący: Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn), Rafał Buszek (Asseco Resovia Rzeszów), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Bartosz Kurek (Cucine Lube Banca Marche Macerata), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk (AZS Politechnika Warszawska), Aleksander Śliwka (AZS Politechnika Warszawska), Marcin Waliński (Transfer Bydgoszcz), Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni Radom);

libero: Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk), Damian Wojtaszek (Jastrzębski Węgiel), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL