Reklama

Reklama

Stephane Antiga podał skład kadry

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Stephane Antiga podał skład kadry na zgrupowanie w Arłamowie, które rozpocznie się 2 sierpnia i potrwa tydzień. "Biało-czerwoni" rozpoczynają przygotowania do Pucharu Świata (8 - 23 wrzesień).

Polscy siatkarze kończą krótkie wakacje, na które mogli sobie pozwolić po turnieju finałowym Ligi Światowej. W Rio de Janeiro mistrzowie świata uplasowali się na 4. miejscu.

Reklama

Po zakończeniu zgrupowania w Arłamowie i kilku dniach przerwy kadrowicze kontynuować będą przygotowania w Spale (12 - 18 sierpnia). Następnie od 22 do 24 sierpnia Polacy wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Toruniu (rywalami Orłów będę reprezentacje Francji, Iranu i Japonii). Wylot na Puchar Świata nastąpi 29 sierpnia. W Japonii "Biało-czerwoni" będą walczyć o przepustkę na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

"Wzorem ubiegłego sezonu, pierwsze zgrupowanie przed najważniejszymi zawodami sezonu ma charakter rehabilitacyjno-szkoleniowy. Tak było rok temu we francuskim Cabreton. Wówczas, przed tak udanymi dla nas mistrzostwami świata zawodnicy czas wolny od zajęć treningowych mogli spędzić z rodzinami, narzeczonymi. Korzystamy, więc ze sprawdzonej i dobrej praktyki. Wybraliśmy Arłamów, bo to miejsce spokojne, urocze z pełną infrastrukturą niezbędną dla potrzeb reprezentacji. To będzie też rodzaj sprawdzianu dla imponującego kompleksu w Arłamowie" - mówi Włodzimierz Sadalski dyrektor pionu sportu i szkolenia PZPS.

"Skład na zgrupowanie w Arłamowie nie wyczerpuje procesu selekcji przed Pucharem Świata. Skład na turniej w Japonii mogą uzupełnić inni zawodnicy" - dodaje.

Kadra narodowa mężczyzn na zgrupowanie w Arłamowie (2 - 9 sierpnia):


Mateusz Bieniek    
Rafał Buszek    
Fabian Drzyzga     
Piotr Gacek
Karol Kłos  
Dawid Konarski     
Michał Kubiak    
Bartosz Kurek  
Grzegorz Łomacz     
Mateusz Mika    
Marcin Możdżonek   
Piotr Nowakowski    
Artur Szalpuk    
Wojciech Włodarczyk    
Andrzej Wrona     
Paweł Zatorski


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje