Reklama

Reklama

Stephane Antiga: Obie drużyny mogły zagrać lepiej

- Trudny i wyrównany mecz, który mógł się podobać kibicom - powiedział trener reprezentacji Polski siatkarzy Stephane Antiga po zwycięstwie nad Włochami 3:2 w Katowicach w Lidze Światowej.

"Biało-czerwoni" wygrali drugi mecz w tegorocznej edycji Ligi Światowej, ale przyszło im to z dużym trudem.

Włosi bez kilku podstawowych zawodników zawiesili wysoko poprzeczkę Polakom.

- Obie drużyny mogły zagrać lepiej. Jestem zadowolony z postawy zawodników, którzy wrócili po dwutygodniowej przerwie. Wysoką formę zademonstrował Łukasz Żygadło, co mnie bardzo cieszy, bo zmagała się z ciężką kontuzją. Musimy jeszcze popracować nad jakością naszej gry - stwierdził Antiga.

Włosi w tej edycji Ligi Światowej spisują się rewelacyjnie. Do meczu w Katowicach byli niepokonani i niewiele brakowało, a potrzymaliby zwycięską passę.

Reklama

- Dziwne spotkanie. Dużo zamieszania na boisku i poza nim. Cieszę się, bo pojedynek stał na wysokim poziomie. Zwłaszcza drugi i trzeci set. Oczywiście musimy przeanalizować pewne rzeczy, detale, które zaważyły na wyniku. Moi gracze pokazali się z dobrej strony. Udowodniliśmy na boisku, że przyjechaliśmy do Polski walczyć o jak najlepszy wynik - ocenił szkoleniowiec Włoch Mauro Berruto.

- Drugiego seta przegraliśmy, którego powinniśmy wygrać, a trzeciego wygraliśmy, a powinniśmy przegrać. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, ale na pewno czeka nas jeszcze dużo pracy - stwierdził kapitan reprezentacji Polski Michał Winiarski.

Robert Kopeć, Katowice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje