Reklama

Reklama

Stephane Antiga: Chcę wygrać Final Six i turniej w Rio

- Chcę wygrać w Krakowie Final Six i turniej w Rio de Janeiro - powiedział w rozmowie z RMF FM selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Stephane Antiga.

Od 13 do 17 lipca w krakowskiej Tauron Arenie odbywać się będzie turniej finałowy Ligi Światowej z udziałem sześciu zespołów podzielonych na dwie grupy. Polacy trafili do grupy z Serbią i Francją. W drugiej wystąpią: Brazylijczycy, Amerykanie i Włosi. Z tego grona na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zabraknie jedynie Serbii.

"Oczywiście, że głównym celem jest Rio, ale Final Six jest to wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Gramy w Polsce, przed własną publicznością, przyjdzie dużo kibiców - musimy zagrać dobrze. Dodatkowo przyjdzie nam się zmierzyć w Francją i z Serbią, czyli drużynami ze światowej czołówki. Te ekipy grają fenomenalnie. Na pewno stworzymy wszyscy superwidowisko. Oczywiście - ostatnio nie graliśmy najlepiej, przegraliśmy sześć meczów. To bardzo dużo, ale proszę wziąć pod uwagę, że to jest dopiero ten moment gdzie możemy w miarę spokojnie popracować, bo przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio nie mieliśmy tego czasu. Po rozgrywkach ligowych wszyscy byli zmęczeni. Nie mogliśmy spokojnie popracować bo musieliśmy zagrać dobry turniej w Tokio aby awansować na igrzyska. To się udało i wreszcie mamy czas aby być jeszcze lepszą drużyną w każdym możliwym elemencie" - stwierdził Antiga.

"O zwycięstwo będzie bardzo trudno. Do Krakowa przyjedzie sześć znakomitych drużyn. Poziom będzie bardzo wysoki. Trudno wskazać faworyta, ale ja mogę jedynie powiedzieć, że nasza ekipa jest bardzo ambitna i wszyscy chcemy wygrać. Nawet kiedy moi zawodnicy nie byli w najwyższej formie to no boisku dawali z siebie 200 procent. W Krakowie będzie tak samo, a forma będzie dużo wyższa" - dodał szkoleniowiec "Biało-czerwonych".

Reklama

Cały wywiad ze Stephanem Antigą na rmf24.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje