Reklama

Reklama

Siatkówka, Wilfredo Leon kuszony przez Rosjan!

Wilfredo Leon jest uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy świata, dlatego lista klubów, które chciałyby go zatrudnić zawsze była długa. Tym razem znalazł się na celowniku Dynama Moskwa, gdzie miałby zastąpić byłego siatkarza ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle.

Leon doskonale zna ligę rosyjską. W latach 2014-2018 bronił barw Zenita Kazań, będąc jednym z liderów tej drużyny. Później zdecydował się na przeprowadzkę do Sir Safety Perugia. W ostatnich dniach pojawiło się zainteresowanie Dynama Moskwa, o czym poinformował włoski dziennikarz Gian Luca Pasini. Rosjanie mieli nawet złożyć ofertę reprezentantowi Polski na następny sezon. Gdyby zdecydował się na transfer, miałby wypełnić lukę po odejściu Sama Deroo, któremu kończy się kontrakt.

Dynamo Moskwa to obecnie trzecia drużyna Superligi. Oprócz Deroo, występują tam między innymi Cwetan Sokołow, Jurij Bierieżko czy Ilja Własow. 

Reklama

Leon jest siatkarzem Sir Safety Perugia od 2018 roku. Wraz z tym zespołem wywalczył do tej pory wicemistrzostwo Włoch, Puchar Włoch i dwa Superpuchary Włoch. W Perugii ma okazję pracować pod okiem selekcjonera reprezentacji Polski Vitala Heynena. Umowa reprezentanta Polski obowiązuje do 2022 roku.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje