Reklama

Reklama

Siatkówka. Vital Heynen pozostanie trenerem reprezentacji Polski

Vital Heynen przedłużył umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Oznacza to, że szkoleniowiec poprowadzi polską kadrę na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich.

Kontrakt z Belgiem obowiązywał do września. Po tegorocznych igrzyskach szkoleniowiec miał rozmawiać o ewentualnym przedłużeniu współpracy. Jednak z powodu pandemii koronawirusa imprezę przesunięto o rok i nie było jasne, czy trener nadal będzie współpracował z naszą kadrą.

Reklama

Ostatecznie tak się stało. Heynen przedłużył kontrakt o kolejny rok. To oznacza, że będzie prowadził "Biało-Czerwonych" zarówno na igrzyskach, jak i mistrzostwach Europy, których współgospodarzem będzie Polska.

Heynen jest trenerem polskiej kadry od 2018 roku. Jak dotychczas z każdej imprezy, w której prowadził naszą reprezentację, przywoził medal. Ten najcenniejszy, złoty, zdobył już w pierwszym roku pracy, kiedy doprowadził Polaków do mistrzostwa świata. W poprzednim sezonie zajął też drugie miejsce w Pucharze Świata i trzecie na mistrzostwach Europy oraz Lidze Narodów, z pomocą Jakuba Bednaruka, który prowadził kadrę w finałowych spotkaniach.


Sam Heynen zwrócił się do kibiców na Twitterze. Wyraził nadzieję, że będzie mógł się cieszyć razem z nimi w dniu olimpijski finału.

Dowiedz się więcej na temat: Vital Heynen | reprezentacja siatkarzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje