Reklama

Reklama

Siatkówka. Vital Heynen podał szeroki skład reprezentacji

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen podał szeroki skład na pierwszą część sezonu 2021. Najważniejszą imprezą w tym roku dla "Biało-Czerwonych" są igrzyska olimpijskie w Tokio.

Wśród wybrańców Heynena nie ma niespodzianek. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród przyjmujących. Belg powołał ośmiu zawodników na tej pozycji z Wilfredo Leonem i Michałem Kubiakiem na czele. W szerokiej kadrze jest Kamil Semeniuk, który ma znakomity sezon w Grupie Azoty ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle.

Reklama

Kadrowicze rozpoczną przygotowania w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale w drugiej połowie kwietnia, w składzie zależnym od przebiegu rywalizacji w ligach krajowych i rozgrywkach europejskiej Ligi Mistrzów.

Niewykluczone są zmiany w kadrze ze względu na kwestie zdrowotne lub inne niezależne od trenera i zawodników.

Zbliżający się sezon będzie bardzo intensywny dla kadrowiczów. Pierwsza ważna impreza dla "Biało-Czerwonych" to Liga Narodów. W tym roku w zmienionej formule ze względu na pandemię koronawirusa. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podała, że rywalizacja mężczyzn i kobiet toczyć się będzie we włoskim Rimini w tzw. bezpiecznej bańce. Panowie rozpoczną walkę 28 maja, a zakończą 23 czerwca. 

Od 9-11 lipca podopieczni Heynena wezmą udział w XVIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Ten prestiżowy turniej będzie generalny sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Zmagania w stolicy Japonii rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. 

Na tym nie koniec. Od 1 do 19 września siatkarze będą walczyć o prymat na Starym Kontynencie. Polska jest współgospodarzem mistrzostw Europy razem z Finlandią, Czechami i Estonią.

Skład reprezentacji Polski na pierwszą część sezonu 2021:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz;

przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka;

atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj;

środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski;

libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama