Reklama

Reklama

Siatkówka. Michał Kubiak chce przerwać reprezentacyjną karierę

Wielki triumf i koniec? Złoty medal olimpijski to największe sportowe marzenie Michała Kubiaka. Kapitan reprezentacji Polski siatkarzy zdobył z drużyną narodową worek medali, ale brakuje mu tego najcenniejszego. A po igrzyskach? Jest jasna deklaracja siatkarza.

Niespełna 32-letni Kubiak od lat jest filarem reprezentacji Polski. W 2014 roku sięgnął z nią po złoty medal mistrzostw świata, a cztery lata później z polską ekipą obronił tytuł.

Doświadczony siatkarz ma w swojej kolekcji także medale mistrzostw Europy, Pucharu Świata, Ligi Światowej i Ligi Narodów.

Niespełnionym marzeniem Orłów i Kubiaka jest medal olimpijski, najlepiej ten ze złotego kruszcu.

- Dla mnie marzeniem i motywacją do uprawiania sportu jest złoty medal igrzysk olimpijskich. Zrobię wszystko, by go zdobyć - powiedział Kubiak w rozmowie z Jackiem Kurowskim z TVP. - Teraz nadszedł odpowiedni moment. Wygraliśmy i przegraliśmy wystarczająco dużo, znamy swoje mocne i słabe strony - podkreślił.

Reklama

Czy igrzyska będą ostatnią wielką imprezą w reprezentacyjnej karierze Kubiaka?

- Nie daję stuprocentowej gwarancji, że po Tokio zakończę karierę, ale na pewno zrobię sobie przerwę. Mam 32 lata i chciałbym poświęcić czas rodzinie. Potrzebuję pauzy na rok lub dwa. Być może będę chciał jeszcze dać coś reprezentacji. Na teraz igrzyska są moim deadlinem - zaznaczył znakomity siatkarz.

WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama