Reklama

Reklama

Siatkówka. Memoriał Wagnera nie odbędzie się w pierwotnym terminie

XVIII edycja Memoriału Huberta Wagnera na pewno nie odbędzie się w pierwotnym terminie, czyli od 9 do 11 lipca. Organizatorzy starają się, żeby prestiżowy siatkarski turniej odbył się jeszcze w tym roku.

W krakowskiej Tauron Arenie o triumf miały walczyć reprezentacje Polski, Argentyny, Iranu i Tunezji. Dla tych zespołów miał to być generalny sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Pandemia koronawirusa spowodowała, że organizacja imprezy w takim kształcie i terminie stanęła pod znakiem zapytania.

- Chcieliśmy poczekać do ostatniego momentu, byliśmy gotowi na organizację naszej imprezy w ekspresowym tempie - mówi Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. - Mając na uwadze naszych najlepszych kibiców nie chcemy narażać ich na dodatkowe koszty czy niedogodności. Dziś potwierdzamy, że Memoriał nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Chcemy by kibice zdążyli ewentualnie anulować rezerwacje w hotelach czy zmienić swoje plany na początek lipca. Bez naszych wspaniałych polskich fanów Memoriał nie ma sensu, bo to właśnie oni są dla nas wielką motywacją i sprawiają, że impreza zyskała już markę w siatkarskim świecie - dodał.

Także przedstawiciele miasta Krakowa deklarują gotowość i chęć zorganizowania Memoriału w nowym terminie. - Kraków zawsze z radością gości najlepszych kibiców świata, mamy nadzieję że w nowym terminie będzie to możliwe - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. - Memoriał na stałe wpisał się w pejzaż wydarzeń sportowych w naszym mieście. W ostatniej edycji zebrał mnóstwo pochwał i chcemy, by już po raz szósty nasi mieszkańcy i goście mieli okazję do wspaniałej zabawy i podziwiania na żywo mistrzów świata - zaznaczył.

Reklama

Organizatorzy poinformowali, że kibice, którzy zdecydują się zostawić kupione już wejściówki na Memoriał, będą mogli z nich korzystać w nowym terminie w 2020 roku lub w kolejnej edycji, nawet jeśli cena za wejściówkę się zmieni w porównaniu z już kupionymi. Obsługująca sprzedaż wejściówek na XVIII Memoriał firma Eventim, będzie dokonywać zwrotów, o ile kibice tak zdecydują, zgodnie z obowiązującymi przepisami i ustawami.

- Proszę dać nam jeszcze trochę czasu, naprawdę rozpatrujemy wszystkie możliwe opcje, by Memoriał Wagnera zagrał w 2020 roku - mówi wiceprezes Mróz. - Będziemy na bieżąco informować o tym, jakie są możliwości. Na razie chcieliśmy uspokoić kibiców i bardzo im podziękować, bo widać było, że jest olbrzymie zainteresowanie naszą imprezą. Chcemy dla was zagrać i zrobimy wszystko, by tak się stało. Jest nam bardzo przykro, że 9-11 lipca to już nieaktualny termin - zakończył.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy