Reklama

Reklama

​Siatkówka. Mateusz Bieniek: w końcu będziemy mieli okazję potrenować

"Jestem podekscytowany i cieszę się, że w końcu po takiej długiej przerwie będziemy mieli okazję potrenować" - podkreślił siatkarz PGE Skry Bełchatów Mateusz Bieniek. 26-letni środkowy znalazł się wśród powołanych przez selekcjonera na zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale.

W poniedziałek Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił listę 19 zawodników, którzy wezmą udział w pierwszym w tym roku zgrupowaniu męskiej reprezentacji. Rozpocznie się ono 1 czerwca w Spale, a wśród powołanych przez trenera Viltala Heynena znaleźli się m.in.: atakujący Bartosz Kurek, przyjmujący Wilfredo Leon i Bartosz Bednorz oraz środkowy Mateusz Bieniek.

Reklama

Radości z powodu zbliżających się treningów nie krył Bieniek, który niedawno zamienił włoskie Cucine Lube Civitanova na PGE Skrę Bełchatów.

"Jestem podekscytowany i cieszę się, że w końcu po takiej długiej przerwie będziemy mieli okazję potrenować. Nie ukrywam, że stęskniłem się za siatkówką i fajnie będzie się poruszać" - zaznaczył środkowy, który w ostatnim oficjalnym meczu wystąpił w marcu.

Bieniek wskazał, że zgrupowanie pozwoli uniknąć długiej, nawet 20-miesięcznej rozłąki kadry siatkarzy, która w tym roku nie będzie rywalizowała w przełożonych z powodu epidemii koronawirusa igrzyskach olimpijskich w Tokio oraz odwołanych rozgrywkach Ligi Narodów.

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Bieniek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje