Reklama

Reklama

Siatkówka. Marcin Możdżonek: Vital Heynen się trochę pogubił

Reprezentacja Polski w znakomitym stylu awansowała do półfinału mistrzostw Europy i jest jednym z głównych kandydatów do tytułu. Podczas igrzysk w Tokio musiała jednak przełknąć gorzką pigułkę i nie zdobyła medalu. Według Marcina Możdżonka, który rozmawiał z "Przeglądem Sportowym", trener Vital Heynen w pewnym momencie się pogubił.

Zmagania w Tokio "Biało-Czerwoni" zakończyli na ćwierćfinale, przegrywając 2:3 z Francją. Od tamtej pory trwa jednak nieprzerwana seria zwycięstw podczas mistrzostw Europy. Kadra zameldowała się w półfinale imprezy, tracąc dotąd zaledwie cztery sety. Szczególnie imponujące było jej zwycięstwo nad Rosją w 1/4 finału - "Sborna" ekspresowo została odprawiona, ulegając 0:3.

Jak ocenił Możdżonek, kadrę rywalizującą obecnie w czempionacie od tej, grającej w IO różni jeden detal - potrafi w porę zareagować na popełniane błędy. - Udało się odpowiednio poustawiać drużynę - mówił. Zapytany o to, dlaczego nie doszło do tego w Tokio odpowiedział jedynie, że "ma swoje przemyślenia".

Reklama

Najnowsze informacje z ME w siatkówce mężczyzn - Sprawdź!

Vital Heynen stracił pomysł na kadrę?

Zdaniem byłego reprezentanta Heynen zagubił wizję prowadzenia ekipy. - Uważam, że Vital się trohę pogubił, mam wrażenie, że chyba stracił pomysł na tę drużynę - stwierdził. Jak powiedział, pierwsze tego oznaki pojawiły się już podczas Ligi Narodów, lecz tam kadra awansowała do finału.

Decydując się na ocenę szans Polaków w mistrzostwach Europy Możdżonek stwierdził, że "może zagrozić tylko sama sobie". Według niego jednak zespół pokazuje, że udało mu się przezwyciężyć problemy, z którymi zmagał się do tej pory.

Mecz półfinałowy Polska - Słowenia w sobotę, o 17:30.

TC

Transmisja meczu Polska - Słowenia 18 września (sobota) w Polsacie Sport i Polsat Box Go. Początek studia o godzinie 16:30. Spotkanie rozpocznie się o 17:30.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje