Reklama

Reklama

Siatkówka. Daniel Pliński selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21

Daniel Pliński został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-21 w siatkówce. - To ogromny zaszczyt pełnić rolę trenera reprezentacji Polski, dlatego nie miałem chwili zawahania, by podjąć się tej misji - powiedział Pliński po podpisaniu umowy.

Komentator Polsatu Sport i felietonista Interii Daniel Pliński stanął przed nowym wyzwaniem, jakim będzie prowadzenie młodzieżowej reprezentacji Polski siatkarzy.

- Bez wątpienia, to duża odpowiedzialność. Nie boję się ciężkiej pracy. Będę jednak pracował z grupą zawodników bardzo zdolnych, już o ugruntowanej pozycji. Chcę by każdy trening, każdy mecz sprawił im ogromną radość, by wyzwolić w nich jeszcze większą pasję, którą są już zresztą obdarzeni - powiedział Pliński, cytowany przez oficjalną stronę PZPS.

Daniel Pliński selekcjonerem kadry U-21

Pliński poprowadzi zespół m.in. na zbliżających się młodzieżowych mistrzostwach świata.

- Wiem z jakimi graczami mam do czynienia.  To są ludzie, którzy mają za sobą sezon w zawodowej siatkówce, wiedzą czym to się je. W tym sensie będzie to dla mnie łatwiejsze zadanie. Naturalnie boisko to będzie weryfikować, ale jeśli zawodnicy po turnieju powiedzą mi, że czas spędzony na zgrupowaniach, że gra w mistrzostwach ich rozwinęła, to będzie to dla mnie ogromną satysfakcją. Wynik jest ważny, ale nie kluczowy - zapowiedział.

Asystentem nowego selekcjonera będzie Ariel Fijoł.

Daniel Pliński jest 142-krotnym reprezentantem Polski w siatkówce. Jest wicemistrzem świata (Japonia 2006), mistrzem Europy z Turcji (2009), a także olimpijczykiem z Pekinu (2008), gdzie z Polską awansował do ćwierćfinału. 

Reklama

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje