Reklama

Reklama

Siatkówka. Bruno Rezende dołączy do Bartosza Bednorza w Zenicie Kazań?

Czy szykuje się wielki transfer z udziałem rozgrywającego Brunona Rezende? Tak twierdzi coraz więcej branżowych mediów, które przekonują, że Brazylijczyk miałby zasilić skład gorzej spisującego się ostatnio Zenita Kazań, w barwach którego gra Bartosz Bednorz.

Rosyjski gigant doskonale rozpoczął nowy sezon Superligi, wygrywając mecz za meczem i zapisując na swoim koncie triumf w starciu o Superpuchar.

Reklama

Problemy zaczęły się w drugiej połowie grudnia, kiedy Zenit zaczął ponosić kolejne porażki i to z - wydawałoby się - dużo słabszymi ekipami. Dwa mecze zakończyły się w zaledwie trzech setach. 

Rozwiązaniem problemów miałoby być ściągnięcie brazylijskiego gwiazdora, którego zatrudnienie - zdaniem mediów - stało się priorytetem klubu na sezon 2021/2022. Dotychczas grą rosyjskiej ekipy kierowali 34-letni weteran Aleksander Butko, który właśnie po raz kolejny został ojcem oraz Loran Alekno, syn trenera Władimira.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Co z limitem obcokrajowców? Obecnie w lidze rosyjskiej skład ekipy może zasilić maksymalnie dwóch zawodników spoza kraju, a już teraz dla Zenita grają Bednorz i Francuz Earvin N’Gapeth. Wszystko wskazuje jednak na to, że drugi z nich nie przedłuży kontraktu z drużyną. Włoskie media donoszą, że mistrzowi Europy ofertę złożyła Sir Safety Perugia, gdzie rywalizuje Wilfredo Leon.

Dla Rezende byłoby to już kolejne spotkanie z polskim reprezentantem. Wcześniej grał w barwach Cucine Lube Civitanova ze środkowym Mateuszem Bieńkiem. W obecnym sezonie zakłada koszulkę rodzimego EMS Taubaté Funvic.

agb

Dowiedz się więcej na temat: bruno rezende | bartosz bednorz | zenit kazań

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje